•  
  •  
  •  

Проблемні питання реформування державної служби в Україні обговорено на засіданні круглого столу в Національній академії прокуратури України

Круглий стіл «Державна служба в Україні: шляхи реформування» організовано Генеральною прокуратурою України, Національним агентством України з питань державної служби, Національною академією прокуратури України спільно з Національною академією державного управління при Президентові України.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся перший заступник Генерального прокурора України Дмитро Сторожук і висловив сподівання на плідну співпрацю щодо удосконалення інституту державної служби в контексті реформування органів прокуратури.

У своєму виступі Голова НАДС Костянтин Ващенко зазначив, що однією з ключових умов європейської інтеграції України є ефективне реформування державної служби як базової складової реформи державного управління. У цьому контексті Костянтин Ващенко представив основні досягнення в рамках впровадження Закону України «Про державну службу» та звернув увагу присутніх на важливості законодавчого врегулювання і забезпечення модернізації служби в органах місцевого самоврядування.

З вітальними промовами виступили також Голова державної служби Республіки Польща Доброслав Довіат-Урбанські, заступник Міністра освіти і науки України Роман Греба, народний депутат Верховної Ради України VIII скликання Сергій Алєксєєв, Голова Державної інспекції навчальних закладів України Руслан Гурак, ректор Національної академії прокуратури України Іван Присяжнюк і перший віце-президент Національної академії державного управління при Президентові України Анатолій Савков.

У рамках заходу учасники круглого столу обговорили особливості реформування державної служби в Україні, досвід та кращі практики й інновації державної служби в країнах-членах ЄС.

Розглянуто також питання правового статусу державних службовців органів прокуратури, підвищення рівня їх професійної компетентності, а також інструменти запобігання виникненню корупційних ризиків у діяльності органів держаної влади.

У заході взяли участь народні депутати України, представники Генеральної прокуратури України, керівники регіональних і місцевих прокуратур, представники міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Національного агентства з питань запобігання корупції, НАДС і Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, вищих навчальних закладів, представники державних органів Польщі та громадських організацій.