•  
  •  
  •  

Питання організації роботи апаратів міністерств обговорено в Інституті законодавства Верховної Ради України

В Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося науково-експертне обговорення проблем організації роботи апаратів міністерств в умовах реформування державного управління і державної служби в Україні.

У заході взяли участь Міністр Кабінету Міністрів України О. Саєнко, Державний секретар Кабінету Міністрів України В. Бондаренко, Голова Національного агентства України з питань державної служби К. Ващенко, а також державні секретарі окремих міністерств, керівники структурних підрозділів Секретаріату Кабінету Міністрів України, науковці, експерти.

Міністр Кабінету Міністрів України О. Саєнко у своєму виступі виклав своє бачення процесу організації управління в міністерствах. Він, зокрема, зазначив, що основними завданнями реформування публічного адміністрування є побудова ефективної системи державного управління, здатної виробляти і реалізувати цілісну державну політику, спрямовану на суспільний сталий розвиток, надання якісних публічних послуг громадянам та забезпечення оптимального використання публічних фінансів. І першим кроком у цьому напрямі стало прийняття нового Закону України «Про державну службу», належна імплементація якого має посилити інституційну спроможність державної служби, а отже й забезпечити вироблення і реалізацію державної політики в усіх сферах життєзабезпечення країни.

Голова НАДС Костянтин Ващенко презентував різні моделі взаємодії міністрів, їх заступників і державних секретарів міністерств, зокрема, наголосив, що запровадження посад державних секретарів міністерств є одним з найважливіших елементів реформи державної служби. І від злагодженої роботи міністра, який визначає політику у сферах компетенції міністерства у рамках загальної політики Уряду, і від державного секретаря міністерства, який організовує роботу апарату міністерства, спрямовану на реалізацію політики міністерства, залежить своєчасне і якісне виконання встановлених Урядом завдань, що забезпечать системну трансформацію усіх сфер суспільного життя і владних відносин у державі.

У дискусії з питань вироблення механізмів ефективної взаємодії міністра, його заступників, державного секретаря міністерства і працівників міністерства взяли участь Начальник Головного управління державної служби України (2003 – 2011), Головний науковий співробітник Інституту законодавства Верховної Ради України Т. Мотренко, Директор Інституту законодавства Верховної Ради України О. Копиленко, Перший заступник директора Інституту законодавства Верховної Ради України Є. Бершеда, Прем’єр-міністр України (2005 – 2006), професор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Ю. Єхануров, державний секретар Міністерства юстиції України Г. Онищенко, Державний секретар Кабінету Міністрів України (2001 – 2003) В. Яцуба інші.