Заступник Голови НАДС Андрій Заболотний взяв участь у семінарі «Державний огляд фінансів в Україні: обговорення проміжних результатів».
Мета заходу – підтримка України у здійсненні її амбіційної програми структурних реформ у ключових галузях (освіта, державне управління охороною здоров'я, пенсійне забезпечення, соціальна допомога та сільське господарство) методами, які є як фінансово доступними, так і підвищують ефективність урядових послуг. Аналіз має на меті, зокрема, визначити рекомендації щодо політики управління фіскальним тиском, що виникає з двох основних джерел, у тому числі з державного сектора заробітної плати та видатків на соціальні виплати.
У своєму виступі Андрій Заболотний подякував колегам зі Світового Банку та міністерств, які долучаються до процесів реформування оплати праці державних службовців та наголосив, що з прийняттям Закону України "Про державну службу" у 2016 році реформуванню оплати праці державних службовців Уряд приділяє значну увагу. У січня цього року затверджено постанову Кабінету Міністрів України № 24, якою врегульовано питання оплати праці працівників державних органів, судів, органів та установ системи правосуддя на 2018 рік. Головним критерієм, за яким проводиться оцінка прозорості та справедливості оплати праці, є співвідношення між посадовим окладом та розміром премії у середній заробітній платі державного службовця.
Андрій Заболотний зазначив: «Ми отримали поради для забезпечення фіскальної сталості (оптимізація чисельності на 15%, зниження надбавки за вислугу до 30%, автоматизація HR-процесів). Також маємо завдання:
- почати реформу оплати праці (прийняти Концепцію реформування оплати на держслужбі);
- зважати на фіскальну ситуацію (розуміти, що можемо собі дозволити) і планувати видатки;
- оптимізувати рівень зайнятості (зацікавити громадян ринковим рівнем зарплати);
- переглянути Схему окладів для підвищення привабливості посад середньої і вищої ланки;
- підвищити оклад і знизити розміри надбавок та премій;
- знайти рецепт як позбутися практики утримання вакансій для виплат надмірних премій;
- рухатись до грейдінгової системи (якщо доцільно, і маємо вивчити експертні думки).