17 лютого 2011 року на базі Управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області робочою групою Управління проведено тренінг на тему „Практичні питання проходження державної служби” для працівників відповідальних за стан організаційно-кадрової роботи.
В рамках навчання проведене анкетування щодо якості надання методично-консультативної допомоги з організаційно-кадрових питань працівниками Управління та якості послуг, що надаються працівниками Управління органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування області.
Анкетування проводилось з метою оцінювання якості послуг, покращення роботи Управління.
Анкетовані 8 респондентів (державні службовці):
Територіальне управління Державної судової адміністрації в Чернігівській області; Головне управління статистики в Чернігівській області; Чернігівське обласне управління у справах захисту прав споживачів; Чернігівський обласний центр зайнятості; Регіональне відділення Фонду державного майна України по Чернігівській області; Контрольно-ревізійне управління в Чернігівській області; Головне управління пенсійного фонду України в Чернігівській області; Управління агропромислового розвитку Чернігівської районної державної адміністрації.
Результати анкетування опрацьовані і проаналізовані.
Аналіз.
Всі респонденти є державними службовцями.
50% анкетованих мають стаж державної служби 5 – 10 років, 3-5 років – 25%, а більше 11 років – 35% .
На запропоновані в анкеті питання респонденти надали такі відповіді.
Коли і хто останній раз Вам надавав методично-консультативну чи іншу допомогу з питань проходження державної служби та служби в органах місцевого самоврядування?
37,5% - Управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області, 25% - інші органи, 37,5% - ніхто.
На питання щодо поінформованості про діяльність Управління державної служби Головного управління державної служби України в Чернігівській області, респонденти вибрали декілька варіантів відповідей:
· Щодо надання методично-консультативної допомоги органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування – 87,5%
· Щодо розгляду звернень – 75%
· Щодо впровадження локальної системи "Картка" ЄДКС "Кадри" – 75%
· Щодо проведення лекцій, семінарів-тренінгів, практичних занять – 87,5%
· Щодо надання висновків щодо продовження терміну перебування на державній службі державним службовцям – 100%.
Наскільки Ви задоволені послугами, які надають працівники Управління?
· Цілком задоволений – 87,5%
· Швидше так, ніж ні – 12,5% .
Які з форм та методів навчання в системі професійної підготовки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування мають переважати? (анкетовані також надали декілька варіантів відповідей)
· Лекційні форми навчання – 12,5%
· Практичні заняття – 87,5%
· Проведення виїзних семінарських занять – 50%
· Використання інтерактивних методів навчання (тренінги) – 50%.
Чи передплачується у Вашому органі виконавчої влади (місцевого самоврядування) журнал "Вісник державної служби України"?
· Так – 50%
· Ні –50%
Якщо так, чи задоволені Ви публікаціями цього видання?
· Цілком задоволений – 12,5%
· Швидше так, ніж ні – 12,5%
· Частково задоволений – 25%.
Не всі респонденти надали відповіді на це питання.
На питання щодо забезпечення комп'ютерною технікою і електронною базою нормативно-правових документів, 87,5% відповіли, що забезпечені, а 12,5% - ні.
Які форми зв'язків з громадськістю доцільно використовувати в місцевих органах влади? (анкетовані надали декілька варіантів відповідей)
· Неформальне спілкування – 12,5%
· Робота з письмовими зверненнями громадян – 37,5%
· Публічні зустрічі – 12,5%
· Особистий прийом – 87,5%
· Вивчення громадської думки шляхом громадського опитування – 37,5%
· Робота в спільних комісіях, громадських радах – 25%
Публікація в пресі проектів рішень з метою їх публічного обговорення – 62,5% .
Серед пропозицій, що надійшли від респондентів можна виділити найбільшу кількість пропозицій щодо проведення виїзних навчань, семінарі, тренінгів з питань проходження державної служби.
За результатами анкетувань можна зробити такі висновки:
· необхідно постійно працювати над удосконаленням роботи з підготовки та поширення методичних матеріалів, аналітичних, інформаційних довідок щодо застосування нормативно-законодавчих актів у сфері державної служби;
· проводити виїзні семінари, „круглі столи” та інші комунікативні заходи з питань державної служби та служби в органах місцевого самоврядування;
· систематично проводити роботу щодо підготовки пропозицій стосовно змін до законодавчої та нормативно-правової бази з питань державної служби;
· продовжувати практику активної взаємодії з місцевими державними адміністраціями.