Кількісний та якісний склад деражвних службовців та почсадових осіб місцевого самоврядування Донецької області у 2008 році

 

Активний процес побудови в Україні професійної державної служби європейського зразка на засадах порядності, патріотизму, політичної нейтральності, потребує об’єктивного всебічного аналізу сучасного стану справ у сфері державного управління. Основним джерелом інформації про кількісний та якісний склад працівників, на яких Законом України «Про державну службу» і Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» покладено функції щодо забезпечення управління в соціально-економічній сфері, виступають державні статистичні спостереження.

 Як показують результати статистичних спостережень загальна кількість державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Донецької області на протязі останніх років постійно зростає (додатки 1, 2, 3). За 2008р. порівняно з 2007р. кількість службовців збільшилась на 4,8% і на кінець року становила 27,7[1][1][1] тис. осіб, що складає 7,3% у структурі зайнятих в органах управління по Україні. Це найбільший показник в країні після м.Києва (10,9%). Серед міст та районів області найвища частка службовців спостерігається у м.Донецьку (42% загальної кількості), що пояснюється концентрацією органів управління в обласному центрі.

Питома вага державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Донецької області у загальній кількості працюючих в економіці (без урахування найманих працівників статистично малих підприємств та зайнятих у фізичних осіб-підприємців) на кінець 2008р. становила 2,2%, що на 0,2 в.п. більше ніж у 2007р.

 

 

Динаміка кількості державних службовців та посадових

осіб місцевого самоврядування у 2001–2008 роках

(у % до облікової кількості штатних працівників по області)

 

 

 




[1][1][1] У загальній кількості  не враховано: військовослужбовців, працівників митної служби та окремих категорій працівників юридичних установ (облік цих категорій здійснюється окремо).