Останні новини

Розширення співпраці з Радою Європи щодо реформування системи професійного навчання державних службовців та посадовців місцевого самоврядування обговорено на зустрічі з делегацією Ради Європи

Лютий, 27/2019

Голова НАДС Костянтин Ващенко і перший заступник Голови НАДС Володимир Купрій провели робочу зустріч з делегацією Ради Європи, де обговорено питання співпраці з реформування системи професійного навчання державних службовців та посадовців місцевого самоврядування.

У вступному слові Голова НАДС зазначив, що учора відбувся потужний та представницький захід – засідання Наглядової ради Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні», що підкреслює важливість і необхідність розширення співпраці у контексті реформування державного управління в Україні.

Костянтин Ващенко подякував експертам Програми Ради Європи за допомогу і підтримку, зокрема у підготовці такого важливого документу як Положення про систему професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

Голова НАДС наголосив, що такі спільні проекти черговий раз свідчать про нагальну необхідність подальшого розширення співпраці з Радою Європи. Зокрема, є потреба у розвитку тренерської та методологічну підтримки в рамках наявної тренінгової бази НАДС.

Перший заступник Голови НАДС Володимир Купрій презентував новий Генеральний департамент професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, детальніше розповів про реформування системи професійного навчання, зокрема про систему накопичення освітніх кредитів, вивчення потреб у навчанні. Відзначив важливість дослідження, що здійснюють експерти РЄ, з вивчення потреб у навчанні представників об’єднаних територіальних громад. Очікується, що звіт стосовно зазначеного опитування буде представлено на черговому засіданні Координаційної ради з питань професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад при НАДС.

Володимир Купрій наголосив, що спільно з експертами Ради Європи створено та впроваджено тренінгову програму з HRM, очікується що ця програма буде впроваджена у новоствореній Українській школі урядування після відбору тренерів.

Керівник Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа місцевого самоврядування в Україні» Сільвіа Іванова зазначила, що аналіз потреб у є найбільш важливою складовою реформування системи професійного навчання та висловила готовність до пілотування тренінгів, розроблених експертами Ради Європи в Українській школі урядування та подальшої передачі тренінгових програм для провадження їх на постійній основі у новоствореній Школі.