•  
  •  
  •  

Для представників органів державної влади України проведено семінар з моніторингу та звітування щодо реформи державного управління

За участю експертів програми OECD/SIGMA відбувся семінар для представників центральних органів виконавчої влади з питань підготовки звіту щодо реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2016 – 2020 роки у 2017 році.

У вступному слові заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Тетяна КОВТУН зазначила, що Україна вже провела велику роботу з реформування державного управління – прийнято новий Закон України «Про державну службу», працює Комісія з питань вищого корпусу державної служби, розпочалася робота з посилення спроможності міністерств. Водночас Україна зацікавлена у допомозі Європейського Союзу для підготовки якісного звіту щодо реформування державного управління.

Перший заступник Голови НАДС Володимир КУПРІЙ наголосив, що моніторинг і оцінка є важливими складовими для управління проектами, оскільки дають можливість виправити наявні недоліки та визначити заходи для прискорення і належного виконання завдань.

Учасники семінару розглянули пропозиції та передумови для належного моніторингу та звітності, характеристик якісного звіту, структури та формату звіту.

Так, Мартінс КРІВІНС, позаштатний експерт програми OECD/SIGMA, Тімо ЛІГІ, головний радник програми OECD/SIGMA з питань розробки та координації політики, Рітва ХАЙККІНЕН, представник Представництва ЄС в Україні зазначали, що моніторинг – безперервний збір інформації за визначеними показниками з метою подальшого звітування.

Наголошено також, що передумови моніторингу складаються з індикаторів продуктивності, механізмів управління та координації, а також спроможності до написання якісних моніторингових звітів. Характеристиками якісного звіту є загальний стиль, точність, об’єктивність, стислість і селективність джерел інформації.

Наприкінці семінару Іван ХІЛОБОК, старший проектний менеджер Офісу реформ Кабінету Міністрів України, запропонував підготувати перший варіант звіту до 15 січня 2018 року, до 1 лютого 2018 року провести семінар-нараду для його обговорення.