•  
  •  
  •  

Національним агентством України з питань державної служби спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України за підтримки європейських партнерів проведено навчальний семінар «Порядок денний державного секретаря»

18 березня 2017 року на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування Національним агентством України з питань державної служби спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів України за підтримки європейських партнерів проведено навчальний семінар «Порядок денний державного секретаря».

Метою навчального заходу став розвиток професійної компетентності новопризначених державних секретарів міністерств.

У роботі навчального семінару взяли участь високопосадовці, провідні фахівці-практики сфери державного управління України та Європейського Союзу, державні секретарі міністерств, науковці, представники громадянського суспільства, співробітники НАДС, експерти.

Відкриваючи захід, Голова НАДС Костянтин Ващенко акцентував на ключових складових успішності України на шляху європейської інтеграції. Складовою успіху для реформування державного управління в України є професійні кадри на державній службі, а їх навчання на основі сучасних інноваційних підходів та кращих практик є пріоритетом діяльності НАДС, зазначив очільник Нацдержслужби. Також Костянтин Ващенко окреслив основні принципи підготовки державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування та формат такої підготовки і звернув увагу присутніх на важливості залучення найкращих вітчизняних та іноземних тренерів до підготовки вітчизняних посадовців.

Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, звертаючись до учасників зібрання відзначив важливість проведення подібних навчальних заходів, які сьогодні є одним із пріоритетів роботи Кабінету Міністрів України та  Стратегії державного управління України на 2016-2020 роки.

Олександр Саєнко наголосив, що новий Закон України «Про державну службу», переформатування системи державного управління загалом передбачають зміну підходів до стратегічного планування, підготовки урядових рішень, внутрішньої організації роботи міністерств, системи управління персоналом, а також системи оплати праці.

У ході роботи навчального семінару «Порядок денний державного секретаря» учасники обговорили пріоритети і цінності у реформуванні державної служби в Україні, переваги і дискусійні аспекти нового Закону України «Про державну службу». Окрему увагу учасники зібрання приділили розвитку управлінських і лідерських здібностей державних секретарів та європейському досвіду у цій сфері.

Досвідом країн-членів ЄС щодо місця і ролі державного секретаря в системі управління міністерством поділився Грегор Вірант. Міжнародний консультант у сфері правосуддя та публічного адміністрування розповів учасникам заходу про організаційну структуру міністерств в державах-членах ЄС, модель організації органів виконавчої влади в країнах-членах ЄС, своє бачення ролі державних секретарів міністерств України у реформуванні державного управління.

Колишній Генеральний секретар при Міністерстві юстиції Французької Республіки Ерік Люка та заступник керівника департаменту міжнародних відносин Школи публічного адміністрування (ENA) Жером Гійон розповіли про посади і роль генерального секретаря у Французькій Республіці. Експерти у своєму виступі акцентували увагу присутніх на успішних прикладах діяльності державних секретарів, на їх завданнях та функціональних обов’язках, особливостях прийняття управлінських рішень. Французькі фахівці поділились досвідом щодо міністерського соціального діалогу, управління структурами міністерств, кадровою політикою.

Колишній міністр фінансів та юстиції Угорщини Тібор Драшкович  ознайомив учасників семінару із забезпеченням аналізу політики на прикладі  міністерства фінансів та юстиції Угорщини, специфікою його роботи, поділився власним досвід щодо об'єднуючої і делікатної ролі міністерського соціального діалогу.

Керівник проекту Євросоюзу «Association4U/Асоціація для України й для тебе» Янош Законі висловив думку про важливість державних перетворень в Україні для всієї європейської спільноти та запевнив присутніх у підтримці процесів реформування публічного управління і програм спрямованих на вдосконалення знань та навичок державних службовців України.

Практична складова навчального семінару – ділова гра «Ідентифікація проблеми для аналізу політики та прийняття рішень», яку для учасників семінару провели вітчизняні експерти та науковці Валерій Тертичка, Володимир Купрій, Олександр Кілієвич, Геннадій Рябцев. Посадовці мали змогу застосувати отримані у ході навчання знання та власний досвід у практичних ситуаціях, продемонструвати комунікативну компетентність, яка передбачає наявність знань про сутність державної служби, технології ділової комунікації, пошук оптимальних методів прийняття управлінських рішень, систему підготовки та перепідготовки кадрів.

На завершення керівник Програм співробітництва Представництва Європейського Союзу в Україні Бeренд де Гроот наголосив на необхідності посилення інституційної спроможності державної служби та запевнив присутніх у підтримці Європейським Союзом процесів розбудови нової професійної державної служби та переформатування системи державного управління.