•  
  •  
  •  

Обговорено актуальні питання двостороннього діалогу між Україною та Іспанією

На завершення візиту Голова НАДС Костянтин Ващенко у складі української делегації зустрівся з Головою Парламенту Галісії Мігелем Санталічесом і Керівником апарату Педро Рохо. Під час зустрічі відбувся обмін досвідом щодо діяльності законодавчих органів України і Королівства Іспанії.

Зокрема, предметом дискусії були питання діяльності законодавчого органу автономної спільноти, основні положення виборчого законодавства, представництво центрального Уряду в автономіях та представництво політичних партій у Парламенті, економічну ситуацію в регіоні.

Також члени делегації мали можливість зустрічі із заступником директора з питань аналітики Департаменту зовнішніх зносин Регіонального Уряду Галісії Мануелем Бланко, який поінформував про історичні передумови надання регіону Галісія статусу автономії, ознайомив із адміністративно-територіальним устроєм і компетенціями автономії та її провінцій, а також повідомив про особливості прийняття законодавства в автономіях, необхідність його узгодження як із законодавством Королівства Іспанії, так і законодавством Європейського Союзу.

Питання взаємодії центральної і регіональних органів влади, фінансування муніципалітетів з державного бюджету, бюджету провінцій та за рахунок місцевих податків, а також правові засади взаємодії Уряду Галісії з місцевими владами, а також досвід Іспанії у проведенні децентралізації та підвищенні ролі спроможних територіальних громад, обговорено під час робочого обіду за участі Марти Фернандез-Тапіас, генерального директора з питань місцевих влад Уряду Галісії.

Члени української делегації представили основні напрями реформи державного управління, а також освітньої та медичної реформ в Україні.