•  
  •  
  •  

Підведено підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС у 2016 році

На запрошення проекту ЄС «Підтримка впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС» заступник Голови НАДС Андрій Заболотний взяв участь у конференції «Підсумки імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС за рік, що минув, та подальші плани».

Захід організований канцелярією Віце-прем’єр-міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції у співпраці з Урядовим офісом з питань європейської та євроатлантичної інтеграції та за підтримки проекту Association 4U, що фінансується ЄС.

У роботі конференції взяли участь народні депутати України, представники державних установ та інститутів ЄС, міжнародної спільноти і громадянського суспільства України.

За словами Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цинцадзе для чиновника, який прийшов чи залишився працювати на державній службі після Революції гідності, питання європейської інтеграції має бути наскрізним. Вона зазначила, що «переважна більшість політичних партій прийшли у парламент під гаслами Євросоюзу, а Уряд, призначений коаліцією, брав на себе зобов'язання стосовно імплементації Угоди з ЄС». Пані Іванна навела приклад Польщі та інших нових членів ЄС, в яких політичні партії мали певні розбіжності стосовно асоціації з Євросоюзом, але згодом вони прийняли рішення, що євроінтеграція становить для них найвищий державний інтерес.

У цьому контексті реальне втілення в життя реформи державного управління має посилити  спроможність органів влади щодо вироблення державної політики і надання якісних управлінських послуг громадянам. При цьому підсилення державної служби кваліфікованими кадрами є першочерговим завданням.

Під час роботи конференції зазначалося, що НАДС у контексті євроінтеграції готове продовжувати роботу щодо ефективного впровадження законодавства про державну службу, яке відповідає принципам належного врядування ЄС, а також надавати підтримку та забезпечити координацію професійного навчання державних службовців, у тому числі, з питань покращання знання іноземних мов.