•  
  •  
  •  

Продовжується навчальний візит представників Комісії з питань вищого корпусу державної служби до Королівства Норвегія

Сьогодні представники Комісії з питань вищого корпусу державної служби взяли участь у семінарі у Центрі за доброчесність в оборонному секторі (CIDS).

Представник Агентства з питань державної служби Норвегії Міністерства місцевого самоврядування та модернізації виступив з доповіддю «Взаємодія між державними службовцями та політичним керівництвом».

Фрідгоф Согаард, директор департаменту з питань стратегічного розвитку Міністерства оборони Норвегії, зупинився на питаннях політичної нейтральності державних службовців, їх ролі та обов’язків.

За участю Бйорна Дейліна, представника Парламентського Омбудсмену, обговорено проблеми, що пов’язані із захистом прав та свободою слова державних службовців.

Питанням викликів, які виникають у процесі набору персоналу та призначення на посади у сфері оборони, був присвячений виступ Керста Клебо, Генерального директора департаменту персоналу та правових відносин Міністерства оборони Норвегії.

Наприкінці семінару відбувся обмін думками щодо використання кращих європейських практик, зокрема, досвіду Норвегії у контексті реформування державної служби і державного управління України.

Довідково:

Діяльність CIDS спрямована на сприяння розбудові професійної доброчесності, зниження корупції̈ та запровадження принципів належного врядування в оборонному та безпековому секторі.

CIDS сприяє реалізації кількох навчальних програм, семінарів і конференцій, а також реалізує в інших країнах проекти у співпраці з місцевими експертами.

CIDS публікує довідники і методичні документи по розбудові доброчесності й належному управлінню. Центр сприяє ряду міжнародних ініціатив із створення потенціалу доброчесності й очолює Відділення програми НАТО з розбудови доброчесності (Building Integrity).