•  
  •  
  •  

Програму для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, а також підзвітності та розвитку обговорено на зустрічі представників Нацдержслужби і Програми U-LEAD

Проблеми децентралізації влади в України, посилення адміністративних спроможностей на усіх рівнях – від місцевого до центрального, а також навчання новообраних посадових осіб і державних службовців відповідно до нових функції та завдань (наприклад, управління зростаючим обсягом фінансових ресурсів), обговорено на зустрічі заступника Голови Нацдержслужби Андрія Заболотного, Фолькера Штампе, керівника підрозділу з розвитку спроможностей і навчання Програми U-LEAD і Яніни Бреннан – радника Програми
U-LEAD.

Зазначена Програма реалізується за підтримки Європейської Комісії, Федерального міністерства економічної співпраці та розвитку (Німеччина), Міністерства закордонних справ Данії, Міністерства закордонних справ Республіки Польща, Міністерства закордонних справ Швеції. Виконавцями Програми є Німецьке товариство міжнародної співпраці (GIZ) ГмбХ і Шведське агентство з питань міжнародного співробітництва і розвитку (SIDA). Партнером Програми виступає Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Термін реалізації 2016 – 2020 роки.

За результати зустрічі сторони домовилися про:

необхідність узагальнення потреб і тематики навчань працівників державних органів та органів місцевого самоврядування відповідно до пріоритетів децентралізації; 

узгодження навчальних програм і відбір тренерів; 

залучення Нацдержслужби до реалізації тренінгових заходів Програми;

напрацювання Стратегії реформування професійного навчання за участю Програми U-LEAD.

Також прийнято рішення про підготовку та укладення Меморандуму про співпрацю між Нацдержслужбою та U-LEAD.

 

Довідково:

Мета Програми U-LEAD – підтримка створення прозорої і підзвітної багаторівневої системи управління, яка реагуватиме на потреби громадян.

Це передбачає (1) посилення спроможності ключових суб’єктів на національному, регіональному та місцевому рівнях з метою реалізації регіональної політики та реформи децентралізації, а також (2) вдосконалення адміністративних послуг на місцевому рівні для громадян України.

Ці ключові напрями відображаються у двох програмних компонентах: компонент 1, за реалізацію якого відповідає GIZ, стосується, передусім, координації та посилення спроможностей на вертикальному і горизонтальному рівнях на всій території України – від рівня громад до районного, обласного та центрального рівнів.

Компонент 2, за реалізацію якого відповідає SIDA, передбачає створення ефективних Центрів надання адміністративних послуг (ЦНАПів). При цьому, основна увага приділяється об’єднаним громадам і інформаційній роботі на національному рівні.

Задля досягнення зазначених амбітних цілей U-LEAD здійснює заходи у різних сферах.

По-перше, U-LEAD надасть щонайменше 600 тренінгів та консультацій на усій території України задля покращення комунікаційних та управлінських навичок державних службовців на місцевому, регіональному та національному рівнях. Також Програма пропонує необхідні спеціалізовані тренінги для органів влади одночасно з підтримкою бюджетної прозорості.

По-друге, U-LEAD розробляє механізми інституційної підтримки, а саме створення Центрального офісу реформ (ЦОР) на національному рівні та Центрів розвитку місцевого самоврядування в усіх 24 областях України.

По-третє, на місцевому рівні планується створення та реконструкція до 600 ЦНАПів, а також проведення 1800 тренінгів для їх працівників, що покращить якість надання адміністративних послуг для громадян України.