•  
  •  
  •  

Питання доброчесності та етики на державній службі обговорено у Конституційному Суді України

Заступник Голови НАДС Андрій Заболотний зустрівся з працівниками Секретаріату Конституційного Суду України. Він представив доповідь на тему: «Доброчесність та етика на державній службі», в якій розповів про законодавче врегулювання питань, пов’язаних із засадами діяльності державних службовців, зокрема, що стосуються норм етики поведінки та доброчесності.

Андрій Заболотний акцентував увагу на тому, що «Одним із компонентів проходження державної служби є доброчесність, що визначається, відповідно до Закону України «Про державну службу», як спрямованість дій на захист публічних інтересів та відмова державного службовця від превалювання приватного інтересу під час здійснення наданих йому повноважень».

Доповідач також зауважив, що частиною правового статусу державного службовця є зобов’язання дотримуватися принципів державної служби та правил етичної поведінки. Він окреслив стандарти поведінки державного службовця, наголосивши на важливості високої культури спілкування з громадянами, сумлінної праці, недопущення ухилення від прийняття рішень, запобігання виникнення конфліктів, шанування звичаїв та традицій, дотримання офіційно-ділового стилю.

Розповідаючи про особливості етичної поведінки державних службовців зарубіжних країн, Андрій Заболотний наголосив на важливості вміння знаходити компроміс і порозуміння в суперечливих чи конфліктних ситуаціях.

Під час відкритої лекції також було зосереджено увагу на питаннях запровадження нового Закону України «Про державну службу», діяльності Комісії з питань вищого корпусу державної служби, ефективності роботи конкурсних комісій, управлінь роботи з персоналом, запобігання корупції та дотримання службової дисципліни.

Довідково: протягом 2018–2019 років у Конституційному Суді України триватимуть ознайомчі тематичні заходи для державних службовців. Такі заходи проводяться відповідно до Антикорупційної програми Конституційного Суду України на 2018–2019 роки задля підвищення обізнаності державних службовців Секретаріату Суду у сфері запобігання корупції.