•  
  •  
  •  

Питання розбудови інституціональної спроможності, необхідної для адаптації національного законодавства до стандартів Європейського Союзу, розглянуто на засіданні координаційної групи з питань впровадження інструмента ТАІЕХ

У приміщенні Національного агентства України з питань державної служби відбулось засідання координаційної групи з питань впровадження інструмента ТАІЕХ.

У своєму виступі Голова Нацдержслужби Костянтин Ващенко наголосив на тому, що продовжується плідна робота з реалізації інструмента ТАІЕХ в Україні, а також зазначив, що на Щорічному засіданні національних контактних осіб з впровадження інструментів інституційної розбудови Twinning, TAIEX та програми SIGMA «Дні інституційної розбудови» Україна вкотре була визнана лідером серед країн Європейської політики сусідства щодо кількості проведених заходів ТАІЕХ та залучених до участі у них представників органів державної влади.

Директор Адміністративного офісу програми Twinning Марина Канавець презентувала звіт про результати залучення технічної допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX за 2016 рік та представила проект плану залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX на 2017 рік, розроблений на основі пропозицій, наданих органами державної влади.

Крім того, координатор сектору Управління державними фінансами та прозорості бюджету та сектору ТАІЕХ Представництва Європейського Союзу в Україні Наталія Старостенко представила результати залучення інструмента ТАІЕХ у 22 країнах-партнерах Європейської політики сусідства, а також розповіла про нові тенденції розвитку ТАІЕХ, визначені Європейською Комісією.

На засіданні обговорено та затверджено план залучення зовнішньої допомоги Європейської Комісії у рамках TAIEX на 2017 рік.

У засіданні взяли участь представники Нацдержслужби, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Урядового офісу з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства закордонних справ України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Представництва Європейського Союзу в Україні.

Довідково: Нацдержслужба є координатором інструментів інституційної розбудови Twinning, TAIEX та програми CIB згідно з відповідними нормативно-правовими актами. З метою належної координації інструментів Twinning, TAIEX та програми CIB створено Адміністративний офіс програми Twinning в Україні, функції якого виконує Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу.