•  
  •  
  •  

Питання щодо атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою обговорено українськими та балтійськими експертами

Відбувся семінар-експертна дискусія «Порядок атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою». Захід організовано НАДС спільно з офісом Верховного Комісара Організації з безпеки та співробітництва в Європі у справах національних меншин (ВКНМ ОБСЄ).

Метою заходу був обмін досвідом з експертами Латвійської Республіки та Естонської Республіки стосовно мовної атестації та обговорення практичних питань та викликів, що пов’язані із зазначеним процесом.

Під час відкриття заходу Голова НАДС Костянтин Ващенко привітав присутніх та поінформував про реалізацію Закону України «Про державну службу», яким передбачено вимоги до володіння державною мовою для кандидатів на вступ на державну службу та державних службовців. К. Ващенко зазначив, що з 2017 року атестацію щодо володіння держаною мовою пройшло 100 тис. громадян та наголосив на важливості доступу до державної служби всіх громадян України, зокрема національних меншин. Також очільник НАДС подякував офісу ВКНМ ОБСЄ за підтримку та сприяння інтеграції нацменшин до державного сектору. 

У ході семінару перший заступник НАДС презентував інформацію щодо стану впровадження мовної атестації в Україні, яка була започаткована у 2017 році, та виклики. 

Також своєю думку висловили представники провідних вищих навчальних закладів та надали пропозиції щодо покращення оцінювання володіння державною мовою.

Експерти Естонії та Латвії поділилися досвідом своїх країн щодо мовної політики, підвищення рівня володіння державною мовою населення та процедур атестації.  

Участь у заході взяли представники Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування, Офісу реформ Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Українського центру оцінювання якості освіти та вищих навчальних заклади м. Києва та регіонів України.