•  
  •  
  •  

Питання щодо впровадження навчальних модулів/тем з ОДГ/ОПЛ для розвитку громадянських компетентностей у державних службовців обговорено під час навчання представників вищих навчальних закладів

У Національному агентстві України з питань державної служби завершилось триденне навчання за програмою «Формування громадянських компетентностей у державних службовців» для представників вищих навчальних закладів, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».

Упродовж трьох днів учасники навчання активно обговорювали питання щодо впровадження навчальних модулів/тем з ОДГ/ОПЛ для розвитку громадянських компетентностей у державних службовців, а саме:

 сучасні демократії, демократичні суспільства та демократичний уряд, тенденції демократизації державної служби;

 формування культури громадянськості засобами ОДГ/ОПЛ. Громадянство, громадянськість і культура громадянськості: кореляція змістового наповнення у західній і вітчизняній науковій думці та практиці;

базові поняття теорії компетентністного підходу в навчанні. Компетентності як результати навчання;

сутність феномена «громадянські компетентності». Визначення переліку громадянських компетентностей для громадянина, державного службовця, науково-педагогічного працівника;

 структура і зміст спеціальності «Публічне управління й адміністрування» в контексті ОДГ/ОПЛ.

 

Також учасники навчання обмінялися вже набутим досвідом, мали можливість працювати в групах та підготували пропозиції щодо громадянських компетентностей державних службовців.

Наступний модуль навчання відбудеться в період з 12 грудня по 14 грудня 2017 року.

Довідково:

Швейцарсько-український освітній проект «Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU», реалізується в Україні в рамках Швейцарської стратегії співробітництва для України на 2015-2018 роки, за напрямом «Врядування та відновлення миру».  Донором проекту є Швейцарська Конфедерація, а головним виконавцем  проекту – Цюріхський педагогічний університет (Швейцарія), бенефіціаром - Національне агентство України з питань державної служби.

Головною метою проекту є підтримка сталого розвитку громадянського суспільства за допомогою поширення знань про освіту для демократичного громадянства та освіту з прав людини (ОДГ/ОПЛ) в Україні.