•  
  •  
  •  

Питання створення ефективної системи професійного навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування в контексті реформування державного управління та децентралізації влади обговорено на міжнародній конференції в НАДС

З ініціативи Національного агентства України з питань державної служби та Представництва Фонду Ганса Зайделя в Україні відбулась міжнародна конференція на тему: «Потреби і можливості розвитку людських ресурсів органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації».

У вступному слові Голова НАДС Костянтин Ващенко наголосив на важливості подальшої плідної співпраці з Представництвом Фонду Ганса Зайделя, який відзначає 25-річчя діяльності в Україні. Костянтин Ващенко зазначив, що одним з пріоритетних завдань НАДС залишається створення єдиної цілісної і ефективної системи безперервного професійного навчання державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, адже це забезпечить формування якісного складу державних органів та органів місцевого самоврядування.

Перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В'ячеслав Негода презентував інформаційні матеріали щодо динаміки формування об’єднаних територіальних громад, підкресливши необхідність постійного навчання та підвищення професійної компетенції посадовців органів місцевого самоврядування, які забезпечуватимуть якісне надання адміністративних і комунальних послуг.

Депутат Європейського Парламенту, заступник голови Комітету з економічних і фінансових питань в Європейському Парламенті, заступник голови Фонду Ганса Зайделя Маркус Фербер окреслив основні напрями діяльності співпраці Фонду з центральними органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та представниками громадського суспільства.

Президент Національної академії державного управління при Президентові України Василь Куйбіда акцентував увагу на основних проблемах розвитку людських ресурсів органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації і підкреслив важливість створення відповідної системи підвищення кваліфікації, яка має бути реалізована у системі надання освітніх послуг.

Учасники конференції мали змогу розглянути потреби розвитку персоналу органів місцевого самоврядування в умовах проведення децентралізації влади і обговорити питання реформування системи професійного навчання державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад.

Крім того, було представлено основні положення проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» і узагальнено систему інструментів та пропозицій щодо напрямів розвитку людських ресурсів.

У заході взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, голови міських, сільських, селищних рад і об’єднаних територіальних громад України, голови асоціацій органів місцевого самоврядування, представники Фонду Ганса Зайделя в Україні.