•  
  •  
  •  

Тестування щодо володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи

12 червня 2018 року на засіданні Комісії з питань вищого корпусу державної служби розглянуто питання щодо перевірки володіння іноземною мовою кандидатів на зайняття посад категорії «А», яке проводиться Комісією з питань вищого корпусу державної служби на основі завдань, затверджених на її засіданні. Завдання складаються з лексико-граматичного тесту, перевірки розуміння письмового тексту, умінь і навичок сприйняття усного мовлення (аудіювання), умінь і навичок висловлювати свою думку іноземною мовою.

На вимогу пункту 1 розділу ХІ Закону України «Про державну службу» членами Комісії затверджено зазначені завдання для кандидатів на зайняття посад категорії «А».

Нагадуємо, що пунктом 1 частини другої статті 20 Закону України «Про державну службу» передбачено, що особа, яка претендує на зайняття посади державної служби категорії «А», повинна відповідати таким загальним вимогам – загальний стаж роботи не менше семи років; досвід роботи на посадах державної служби категорій "А" чи "Б" або на посадах не нижче керівників структурних підрозділів в органах місцевого самоврядування, або досвід роботи на керівних посадах у відповідній сфері не менш як три роки; вільне володіння державною мовою, володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи (пункт 1 частини другої статті 20 в частині володіння іноземною мовою, яка є однією з офіційних мов Ради Європи, набрав чинності з 01.05.2018).

Звертаємо увагу, що відповідно до статті 12 Статуту Ради Європи від
5 травня 1949 року офіційними мовами Ради Європи є англійська та французька мови. Обставини та умови, за яких можуть використовуватися інші мови, визначаються Правилами процедури Комітету Міністрів та Консультативної асамблеї.

Зразки відповідного тесту з англійської та французької мови опубліковані за посиланням :

тест з англійської мови 

тест з французької мови