•  
  •  
  •  

Завершила роботу І Пан’європейська конференція в Україні на тему: «Європейський вектор України після Євромайдану»

Сьогодні під час трьох панельних дискусій учасники конференції мали змогу розглянути сучасний політичний стан Європи, можливості української зовнішньої політики на континенті, імідж України та механізми культурної дипломатії.

Так, у рамках першої панельної дискусії «Культурна дипломатія та імідж України» директор Інституту світової політики Євген Магда, заступник генерального директора «Українського інституту» Тетяна Філевська та засновниця фундації «Global Ukraine» Віолетта Москалу обговорили перспективи культурної дипломатії України в контексті європейського вектору розвитку, а також стратегічні напрями її модернізації. Крім того, голова Українсько-Австрійської асоціації Альфред Праус презентував присутнім можливості культурної дипломатії як шляху побудови мостів між культурами та в транскордонному спілкуванні та управлінні.

Під час другої панельної дискусії «Європа та Україна, що далі?» професор Університету короля Хуана Карлоса, представник Пан’європейського руху Іспанії Карлос Уріарте Санчез, директор Інституту зовнішньополітичних досліджень Григорій Перепелиця, Почесний консул Австрійської Республіки у м. Чернівці Сергій Осачук та Генеральний секретар Пан’європейського руху Австрії Райнгард Клучек зосередили увагу учасників конференції на сучасному стані та перспективах української євроінтеграції. Президент Пан’європейського руху Словенії Ларіс Гайзер зазначив, що оскільки Україна знаходиться в центрі міжнародної політики, її прагнення до європейської інтеграції є пріоритетом у зовнішній політиці.

Третя панельна дискусія «Українська молодь та Європа» за участі представника Пан’європейського союзу України Марка Гончарова, старшого проектного менеджера Реформи державного управління Офісу реформ Кабінету Міністрів України Кирила Клименка, волонтера проекту «Будуємо Україну разом» Дмитра Тернового, голови Наукового товариства Факультету права та міжнародних відносин Київського університету ім. Б. Грінченка Олександри Гондюл та директора фундації «DEJURE» Михайла Жернакова стала платформою для активного обговорення проблем та викликів, які постають перед сучасною українською молоддю на шляху її євроінтеграційних прагнень.

Довідково. Пан’європейський Союз – це громадсько-політичний рух, спрямований на об’єднання всіх європейців в сильній Європі, яка спроможна ефективно просувати свої інтереси та ідеали у світі.

Метою Пан’європейського союзу України є сприяння об’єднанню Європи на принципах субсидіарності, верховенства права, вільної ринкової економіки, права приватної власності, особистої гідності та особистої відповідальності громадян.

Європейське товариство Куденгове-Калерґі створене 1978 року як незалежна неприбуткова організація, метою якої є просування ідеї об’єднання Європи через відзначення видатних осіб та організацій, а також через фінансування проектів, які просувають пан’європейські ідеї. Лауреатами Європейської премії Європейського товариства Куденгове-Калерґі були європейські та світові політики (наприклад, Гельмут Коль, Вайра Віке-Фрейберга, Рональд Рейган, Герман ван Ромпей, Хуан Карлос І).