Останні новини

Гендерні питання на державній службі

Травень, 16/2019

Запровадження тематики ґендрно орієнтовного бюджетування в практику державного управління. Тренінг з цієї тематики пройшов у Івано-Франківську для тренерів, експертів органів державної служби та органів місцевого самоврядування.

Захід організовано НАДС, Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу за підтримки та сприяння Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та проекту “Ґендерне бюджетування в Україні”.

З вступним словом до присутніх звернулася начальниця Міжрегіонального управління НАДС у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях Світлана Онищук. Вона привітала учасників та побажала плідної праці, зауваживши, що утвердження ґендерної рівності в українському суспільстві та формування ґендерно чутливої системи державного управління сприятиме, зокрема, недопущенню ґендерної дискримінації, забезпеченню рівної участі жінок і чоловіків у прийнятті суспільно важливих рішень, а також забезпеченню рівних можливостей для жінок і чоловіків щодо поєднання професійних та сімейних обов’язків.

Заступниця керівниці проекту “Ґендерне бюджетування в Україні”
Оксана Цюпа  зазначила, що метою навчання є стале забезпечення сфери  державного управління та місцевого самоврядування службовцями, які володіють знаннями і практичними навичками застосування ґендерно орієнтованого бюджетування, а результатом навчання має стати запровадження тематики ґендерної рівності та ґендерно орієнтованого бюджетування до системи підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування.

Під час тренінгу учасниці та учасники мали змогу дізнатися про організаційні підходи до реалізації Проекту ҐОБ, про сутність та принципи ҐОБ, про стан ґендерної рівності в Україні, а також про українську та міжнародну практику впровадження ґендерного бюджетування. Також усіх присутніх ознайомили з питанням включення тематики ґендерної рівності та ґендерно орієнтованого бюджетування до навчальних програм системи підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування.

У заході брали  участь представники центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, міжрегіональних управлінь НАДС та закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку магістрів за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування”.

 

Нагадуємо, що раніше тренінг з тематики ґендерно орієнтовного бюджетування проходив у Житомирі.