Останні новини

Гендерно-правова освіта для державних службовців

Квітень, 11/2019

Урядом запроваджено обов’язкове проведення гендерно-правової експертизи як чинного законодавства, так і проектів НПА. Учасники робочої зустрічі в НАДС обговорили запровадження програми навчання державних службовців з метою формування відповідних навичок та умінь здійснювати гендерно-правову експертизу.

Учасниками заходу були представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства юстиції України, Інституту права та після дипломної освіти Міністерства юстиції України, Української школи урядування та програми UNWOMEN в Україні.

З вступним словом до присутніх звернувся перший заступник Голови НАДС Volodymyr Kuprii, який у своїй промові подякував учасникам робочої зустрічі та підкреслив, що розуміння державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування переваг інтеграції гендерних підходів у їхню діяльність спроможне зробити реформу державного управління, місцевого самоврядування та децентралізації влади більш ефективними та сприятиме їх відповідності європейським стандартам і принципам належного врядування.

Крім того, він зазначив, що підвищення кваліфікації державних службовців з питань проведення гендерно-правової експертизи набувають особливої актуальності у зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України “Питання проведення гендерно-правової експертизи”.

Менеджерка проекту ООН Жінки в Україні Шруті Упадуай подякувала НАДС за співпрацю та зауважила, що гендерно-правова експертиза є дієвим механізмом забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків.

Міжнародна консультантка ООН Жінки в Україні Фроніга Грейг представила міжнародний досвід, переваги та комплексні підходи у сфері проведення гендерно-правової експертизи актів законодавства та проектів нормативно-правових актів.

В свою чергу, Галина Мещерякова, представниця проекту ООН Жінки “Гендерна рівність у центрі реформ, миру та безпеки” презентувала посібник з проведення гендерно-правової експертизи актів законодавства та проектів нормативно-правових актів, який було розроблено з метою покращення загального сприйняття положень актів національного законодавства та для підвищення рівня ефективності проведення гендерно-правової експертизи в Україні.

Домовилися про спільне розроблення програми підвищення кваліфікації державних службовців, яка включатиме он-лайн частину та тренінги.