Останні новини

Організації громадянського суспільства – провайдер позитивних змін у громаді

Червень, 7/2019

«Організації громадянського суспільства – провайдер позитивних змін у громаді» – під такою назвою сьогодні в Ужгороді розпочав роботу перший регіональний Форум представників локальних ОГС та органів місцевого самоврядування із Закарпатської, Чернівецької та Івано-Франківської областей.

На зібранні в історико-культурному комплексі «Совине гніздо», організованому Благодійним фондом «Центр громадських ініціатив», планується обговорити роль ОГС у житті громад, запоруки та ефективність їхньої співпраці з владою, підготовку ефективних проектів, можливості залучення фінансування, активізацію молоді, методичні рекомендації щодо статутів ОГС, звітування тощо.

Перший заступник Голови Національного агентства України з питань державної служби Володимир Купрій, який багато років пропрацював саме в ОГС, зазначив, що відчуття єдиної громади якраз і вибудовується під час спільної діяльності представників третього сектору та влади. Кожен публічний службовець має володіти важливою компетентністю (як поєднанням суми знань, умінь та навичок) щодо налагодження ефективноі взаємодії з громадськістю.

Володимир Купрій наголосив, що нерозуміння владою та громадськістю один одного призводить до завищення очікувань один від одного, а, отже, і до недосягнення результатів роботи. Коли організації громадянського суспільства долучені до змін, то вони стають гарантами їх незворотності. Для цього треба розуміти потенціал один одного та бути готовими для діалогу. Якщо громадські організації працюють професійно, роблять крок до співпраці з органами влади, то разом можна досягнути більших результатів. Щоб позитивні зміни були сталими, треба творити сильні й професійні інституції в державі.

Підсумовуючи першу тематичну панель, голова правління БФ «Центр громадських ініціатив», депутат обласної ради Андрій Вишняк розповів, що на досвіді цієї організації, яка народилася в маленькому райцентрі і вже працює в трьох західних областях України, переконалися: коли ОГС починають працювати професійно, то значно знижується градус протистояння з владою, є конструктивна співпраця, досягаються якісні зміни в житті громад, а органи влади розуміють, що ОГС – потужний ресурс, із яким можна досягти успіху.