Останні новини

Підписано Договір про співпрацю з питань включення тематики ґендерної рівності і ґендерно орієнтованого бюджетування до навчальних програм системи професійної підготовки держслужбовців і посадовців ОМС

Березень, 20/2019

Відбулося підписання Договору про співпрацю між НАДС і Проектом «Ґендерне бюджетування в Україні», що здійснюється Представництвом Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні за фінансової підтримки Швеції.

У вступному слові Голова НАДС Костянтин ВАЩЕНКО відзначив, що державна ґендерна політика в Україні в умовах європейського вектору розвитку вимагає інтеграції ґендерного підходу до усіх сфер державної, регіональної та місцевої політики, що забезпечить ефективну реалізацію реформи державного управління, місцевого самоврядування та децентралізації влади.

Директор Регіонального представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі Юлія БЛЄСІУС підкреслила важливість взаємовигідного співробітництва між Фондом імені Фрідріха Еберта в Україні та НАДС, яке виступає флагманом професійного навчання державних службовців і посадових осіб органів місцевого самоврядування, а також Проектом «Ґендерне бюджетування в Україні», який дозволяє імплементувати ініціативу забезпечення гендерного паритету в системі державного управління і сприятиме ефективному обміну досвідом та кращими практиками.

Керівниця Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні» Майя БОСНИЧ зазначила, що запорукою ефективного співробітництва між проектами міжнародної технічної допомоги та органами державної влади щодо політики ґендерної рівності та ґендерно орієнтованого бюджетування є розроблення дієвих тренінгових програм та забезпечення сталості отриманих результатів.

Сторони акцентували увагу, що зазначений Договір сприятиме посиленню взаємовигідного партнерства у сфері підготовки, спеціалізації та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування у контексті політики ґендерної рівності та ґендерно орієнтованого бюджетування.

У церемонії підписання Договору про співпрацю взяли участь представники НАДС, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Української школи урядування, Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні», Представництва Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні.

Довідково:

Мета Проекту «Ґендерне бюджетування в Україні», що реалізується консорціумом, який складається з “NIRAS Indevelop” та “Corporate and Public Management Consulting Group” (CPM), полягає у сприянні підвищенню економічної ефективності бюджетних видатків в Україні шляхом врахування потреб жінок та чоловіків, які належать до різних вікових і соціальних груп.

Представництво Фонду імені Фрідріха Еберта в Україні є найбільшим і найстарішим політичним фондом Федеративної Республіки Німеччина. Фонд поділяє цінності соціальної демократії і бере активну участь у поширенні політики свободи, солідарності та соціальної справедливості в усьому світі.

Діяльність Фонду концентрується у сферах, які мають втілювати цінності соціальної демократії в український суспільно-політичний контекст, зокрема, у сфері ґендерної рівності.