Останні новини

Презентація результатів опитування «Що державні службовці знають та думають про права людини»

Травень, 17/2019

17 травня 2019 року в НАДС відбулася презентація результатів опитування «Що державні службовці знають та думають про права людини». Соціологічне опитування було проведене Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва на замовлення ПРООН та у співпраці із ГО «ZMINA: центр прав людини» в рамках дослідження «Що українці думають та знають про права людини: оцінка змін (2016–2018)».

Під час презентації Голова НАДС Костянтин Ващенко підкреслив, що згідно з результатами дослідження, державні службовці поважають права людини, але, не зважаючи на це, існує необхідність у постійному поглибленні їхніх знань у цій сфері, що допоможе забезпечити належну реалізацію відповідних прав. Він зазначив, що реформою державного управління було запроваджено принцип «навчання впродовж кар’єри». Відповідно до нього, кожен чиновник щорічно проходить підвищення кваліфікації для розвитку компетентності, тому НАДС спільно з ПРООН розпочали розробку курсу з прав людини для державних службовців.

Постійна представниця ПРООН в Україні Дафіна Ґерчева зауважила, що «висока оцінка свободи та справедливості в Україні ще раз засвідчує важливість демократичних реформ, які наразі відбуваються в Україні, а реформа державної служби, яка розпочалася 2016 року, відповідає запитам у суспільстві».

Крім того, у рамках дослідження було виявлено, що державні службовці частіше за населення захищали свої права. Голова правління ГО «ZMINA: центр прав людини» Тетяна Печончик, зокрема, зазначила, що «більше 71 % респондентів/ок намагалися відстоювати свої права, обираючи для цього звернення до поліції (38 %), місцевих органів влади (26,8 %) та суду (23,9 %). Це може свідчити про кращу обізнаність державних службовців про права людини та механізми їхнього захисту».

Експерт Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва Андрій Сухарина відзначив важливість підвищення рівня обізнаності державних службовців про проблеми запобігання та протидії дискримінації, адже досить високий відсоток опитаних допускає обмеження прав певних соціальних груп. Так, «державні службовці продемонстрували більшу терпимість порівняно з загальнонаціональним опитуванням, однак вони висловили готовність обмежувати права представників різних соціальних груп (людей з певними політичними поглядами (27,6 %), наркозалежних (18,7 %) та ЛГБТКІ-спільноти (13,4 %))».

Також дослідження продемонструвало, що державні службовці найбільше цінують свободу (91 %) та справедливість (84,3 %), що відповідає загальнонаціональним результатам: для 86 % та 69,7 % українців відповідно свобода та справедливість є найвищими цінностями. Більше 58 % державних службовців головною метою своєї діяльності вважають служіння народові України та охорону і сприяння реалізації прав людини.

 

Довідково: соціологічне опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва на замовлення ПРООН та у співпраці із ГО «ZMINA: центр прав людини». Опитування державних службовців відбувалося у рамках другого масштабного дослідження стосовно того як українці розуміють права людини. Перше дослідження було проведено 2016 року. Ініціатива підтримується в рамках проекту ПРООН «Права людини для України» за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Данії.