Останні новини

Робоча зустріч Голови НАДС з представниками ОБСЄ

Травень, 16/2019

Відбулася робоча зустріч Голови НАДС Костянтина Ващенка з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Дзаньєром.

У ході зустрічі Голова НАДС поінформував представників Офісу про діяльність НАДС щодо ефективної реалізації законодавства про державну службу, зокрема, у сфері прийняття та проходження державної служби, професійного навчання державних службовців, порядку атестації осіб щодо вільного володіння державною мовою тощо.

Окрім того, Костянтин Ващенко, зокрема, зазначив, що у рамках співпраці під час розробки Порядку атестації осіб, які претендують на вступ на державну службу, щодо вільного володіння державною мовою, та його удосконалення було проведено низку заходів з представниками міжнародних організацій. Завдяки плідній співпраці з експертами, зокрема з Латвії та Естонії, вдалося залучити кращу європейську практику.

Також Голова НАДС поінформував гостей, що за сприяння Міністерства культури України розпочато співпрацю з Українським незалежним центром політичних досліджень у сфері професійного навчання державних службовців. У рамках такої співпраці планується розробка та впровадження тренінгової програми «Управління різноманіттям».

Ця програма покликана підвищити спроможність органів виконавчої влади, менеджменту громад здійснювати політику, проводити заходи, спрямовані на сприяння інтеграції та єдності різноманітного й багатоетнічного суспільства.

У свою чергу, Верховний комісар ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Дзаньєр під час бесіди підкреслив, що такі зустрічі з представниками органів державної влади є своєрідною формою взаємодії для подальшого сприяння у врегулюванні актуальних питань прийняття та проходження держслужби етнічних українців, кримських татар, як корінного народу, та національних меншин, урахування їх законних прав та інтересів. Він висловив сподівання, що дотримання їх прав є серед пріоритетів діяльності органів влади в Україні та відзначив, що представники Офісу готові співпрацювати в зазначеному напрямку.

На завершення Костянтин Ващенко подякував Ламберто Дзаньєру за увагу до діяльності НАДС та зазначив, що така співпраця є важливим інструментом для об’єктивного висвітлення етнонаціональної політики в Україні та формування позитивного іміджу нашої держави.