Останні новини

Розпочався перший навчальний модуль «Базові знання та навички з теорії ґендеру та здійснення ґендерного аналізу» тренінгового курсу «Школа тренерів/ок з проведення ґендерно-правової експертизи»

Червень, 10/2019

Розпочався перший навчальний модуль «Базові знання та навички з теорії ґендеру та здійснення ґендерного аналізу» тренінгового курсу «Школа тренерів/ок з проведення ґендерно-правової експертизи», який триватиме 3 дні.
З вітальним словом до учасників та учасниць звернулися: національна консультантка з питань ґендерної рівності та реформ на підтримку Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Наталія Чермошенцева, перший заступник директора Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу Юлія Лихач та програмна координаторка ООН Жінки в Україні Галина Мещерякова.
Вони привітали учасників/ць та зазначили, що гендерна політика України, в умовах європейського розвитку, постає в новому, актуальному світлі і вимагає інтеграції гендерного підходу в усі сфери державної, регіональної та місцевої політики. Вони зауважили, що впровадження гендерного підходу в державне управління є засобом досягнення соціальної справедливості та механізмом розвитку людського потенціалу.
Під час зазначеного навчального модулю експертки з ґендерних питань Ольга Жукова та Юлія Савельєва, ознайомили учасників/ць з поняттями ґендер/стать, ґендерних ролів, ґендерних стереотипів, розглянули міжнародні зобов’язання України та національне законодавство, обговорили стан впровадження ґендерної політики в Україні та індекси ґендерної рівності, а також виконали практичні вправи для закріплення знань.

Довідково: Захід організовано Національним агентством України з питань державної служби спільно із Службою Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за підтримки ООН Жінки «Ґендерна рівність в центрі реформ, миру та безпеки» в Україні (за фінансової підтримки Уряду Швеції).
Учасниками модулю є представники закладів вищої освіти та Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування.