Останні новини

Шляхи вирішення проблем, що стоять перед людством, та вироблення механізмів ефективного управління державою обговорено на Світовому Урядовому саміті у м. Дубаї

Лютий, 10/2019

У м. Дубаї розпочав роботу Світовий Урядовий саміт (World Government Summit).

На запрошення Уряду ОАЕ у роботі саміту бере участь українська делегація у складі Міністра Кабінету Міністрів України Олександра Саєнка, Міністра освіти і науки Лілії Гриневич, Голови НАДС Костянтина Ващенка і заступника Міністра освіти і науки Романа Греби.

Головна мета зібрання – знайти шляхи вирішення проблем, що стоять перед людством, та запропонувати механізми ефективного управління державою, де б вона не знаходилася для того, аби кожна людина відчула себе щасливішою, більш захищеною та могла сама обирати своє майбутнє.

Основними темами цьогорічного саміту, що зібрав понад 3000 урядовців, експертів, науковців, бізнесменів та лідерів суспільної думки зі 109 країн світу стали – глобалізація 4.0.: нові виклики для світу; майбутнє глобального урядування; сучасне лідерство: як уряди мають встигати за викликами світу, що стрімко змінюється; шляхи подолання радикалізму через продуману урядову політику; горизонти сучасної освіти тощо.

Відомий німецький економіст, засновник та президент Світового форуму в Давосі Клаус Шваб відкриваючи саміт визначив складнощі та ризики, які стоять на шляху глобального суспільного розвитку.

“Перший ризик – геополітичний. Так, ми перейшли від однополярного світу до багатополярного. Але у той же час ми повернули від одноконцептуального до багатоконцептуального світу – з різними цінностями та підходами до того, як вирішувати глобальні та національні проблеми”, – наголосив він. Це принесло багато конфліктів, оскільки “ми не маємо спільних цінностей, а лише – спільні інтереси, можливі спільні інтереси”, зазначив Шваб.

Серед інших загроз німецький економіст назвав кібербезбеку, яку вважає основою економіки майбутнього. Він говорив і про четверту індустріальну революцію – інноваційні технології, які “повністю змінять світ, що ми знаємо і бачимо зараз”. Головна умова не лише зміни рівня життя людей, а виживання в реаліях “бурхливих та швидких змін” – ефективне державне управління, керівництво, яке “буде майбутнє своїх держав творити уже сьогодні”.

Світовий урядовий саміт у Дубаї триватиме з 11 до 13 лютого 2019 року. Учасники саміту чекають на виступи директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, президента Світового Банку Джим Йонг Кіма, Генерального директора світової організації торгівлі Роберта Азеведи, Генерального директора ЮНЕСКО Одрі Азулай та інших.