Останні новини

У Національному інституті стратегічних досліджень відбувся круглий стіл «Державна стратегія регіонального розвитку на період до 2027 року: Єдність у розвитку!»

Червень, 20/2019

Під час обговорення питань ефективного державного управління заступник Голови НАДС Андрій Заболотний зазначив, що нове законодавство про державну службу надало можливість громадянам подаватись і перемагати на конкурсах, додало відповідальності службовцям та зрушило питання про рівень їх оплати праці.

Заступник Голови НАДС звернувся до присутніх представників місцевої влади: чи потрібне нове законодавство про кадрову політику в органах місцевого самоврядування на тих самих принципах і підходах, що й про державну службу, з урахуванням особливостей служіння територіальній громаді?

Чи готові голови місцевих рад та ОТГ віддати свої кадрові повноваження керуючому справами виконавчого комітету відповідної ради?

Андрій Заболотний зазначив про доцільність однакових правил на державній службі і службі в органах місцевого самоврядування: про добір на основі заслуг, про проходження служби,  захист від протиправних звільнень, зокрема через зміну місцевих політиків,  та професійний розвиток.

Для цього він запропонував у Рекомендаціях Круглого столу зазначити про підтримку законопроекту №8369 «Про службу в органах місцевого самоврядування» (нова редакція).

Також учасники зустрічі обговорили питання тенденцій та основних проблем соціально-економічного розвитку регіонів, визначення пріоритетів державної регіональної політики та стратегічних цілей і напрямів регіонального розвитку, зазначивши, що якісні кадри – це основа сталого розвитку громад.