Останні новини

Зайняття викладацькою діяльністю державними службовцями

Квітень, 17/2019

Сьогодні у НАДС за участю представників Національного агентства з питань запобігання корупції, Міністерства юстиції України, Міністерства освіти і науки України, Комітету з питань запобігання і протидії корупції Верховної Ради України проведено нараду щодо зайняття викладацькою діяльністю державними службовцями, звернення яких надходять з цих питань.

Під час наради обговорено застосування нормативно-правових актів, які регламентують викладацьку діяльність, її оплату, а також зосереджено увагу на визначенні такої діяльності у Законі України «Про освіту».

Метою заходу стало формування єдиного підходу щодо дотримання обмежень, встановлених статтею 25 Закону України «Про запобігання корупції», зокрема передбаченої можливості державним службовцям займатися викладацькою діяльністю.

Представником Національного агентства з питань запобігання корупції підтверджено позицію щодо застосування Закону України «Про запобігання корупції» та дотримання його вимог, якими не обмежено кількість годин для викладання та місце проведення такої діяльності.

НАДС поінформовано про готовність долучитись до унормування питань дозволу керівника державної служби, а також обліку  робочого часу, якщо викладацька діяльність здійснюється впродовж робочого дня.

За результатами наради узгоджено питання необхідності уточнення Методичних рекомендацій щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності), затверджених рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 29 вересня 2017 року № 839 та підготовки проекту нормативно-правового акту з окремих питань зайняття викладацькою діяльністю державними службовцями.