•  
  •  
  •  

Євроатлантичне співробітництво

Співпраця з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО)

Одним із пріоритетних напрямів безпекової політики України є розвиток конструктивного партнерства з Організацією Північноатлантичного договору (Північноатлантичний альянс, НАТО). В його основі лежить протидія сучасним безпековим викликам і загрозам, а також досягнення Україною провідних стандартів розвитку та обороноздатності. 

Активний політичний діалог України з Північноатлантичним альянсом забезпечується шляхом двосторонніх контактів на всіх рівнях включно з міжпарламентським виміром. Провідну роль у поглибленні цього діалогу відіграє Комісія Україна – НАТО (далі – КУН), створена в 1997 році на виконання положень Хартії про особливе партнерство. З 2009 року, відповідно до Декларації про доповнення Хартії, під егідою КУН розробляються Річні національні програми співробітництва Україна – НАТО. 

НАДС, як національний координатор Програми професійного розвитку цивільного персоналу сектору безпеки і оборони відповідає за виконання заходів, спрямованих на підготовку фахівців у зазначеній сфері.

Указ Президента України № №89/2018 «Про затвердження Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік»

Річна національна програма під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік 

Основні заходи у рамках Річної національної програми під егідою Комісії Україна – НАТО на 2018 рік