Ми говоримо про зміну парадигми суспільного сприйняттям такого поняття як формування безбар`єрного середовища. Воно має бути комфортним та зручним для всіх без винятку соціальних груп. Про це зазначила Голова НАДС Наталія Алюшина під час зустрічі з фахівцями з питань управління персоналом «Публічна служба та бізнес на шляху до безбар’єрності».
За її словами, безбар`єрність – це не лише про осіб з інвалідністю. «Це поняття є набагато змістовнішим, адже мова йде про створення інклюзивного середовища та комфортних умов для багатьох соціальних груп», - зауважила Голова НАДС.
НАДС напрацьовано Методику забезпечення осіб з інвалідністю, які бажають взяти участь у конкурсі, розумним пристосуванням. Ідеться про види розумного пристосування та про забезпечення основних ознак доступності приміщень і будівель, де організовують конкурси. Крім цього, розроблено Методичні рекомендації з питань формування безбар'єрності на робочому місці в державних органах та в органах місцевого самоврядування.
Зокрема учасники заходу змогли побачити Центр оцінювання кандидатів на посади держслужби, що відповідає вимогам безбар’єрності. Він є доступним та зручним як для осіб з інвалідністю, так і матерів чи батьків з діточками, людей поважного віку. Інформаційні таблички у приміщенні дубльовано шрифтом Брайля, є пандуси. Облаштовано також паркомісця для осіб з інвалідністю поруч із Центром.
Чому питання формування безбар’єрного середовища є важливим розповіли Радниця-уповноважена Президента України з питань безбар’єрності Тетяна Ломакіна, голова ГО «Безбар’єрність» Оксана Збітнєва. Практичними кейсами формування безбар’єрного середовища у компаніях поділилися представники АТ «Укрзалізниця», АТ КБ «Приватбанк», мережі магазинів «Фора» та IT-компанії EPAM Україна. Так, в «Укрзалізниці» вирішили піти від практичного кейсу до формування глобальної філософії та створили Центр адвокації. Його працівники допомагають особам з інвалідністю, зокрема ветеранам війни з росією, проходити шлях ресоціалізації та адаптації на робочому місці. А в «Приватбанку» для цих цілей сформовано групу амбасадорів. Також діє система внутрішнього навчання для всіх працівників компанії.
Довідково: нині на державній службі працюють 10 400 осіб з інвалідністю. Це складає понад 6% від фактичної чисельності державних службовців.