• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • In English
Порядок призначення та звільнення в період воєнного стану

Запитання від осіб, які бажають вступити на державну службу, все частіше почали надходити на "гарячу лінію" НАДС. Багато хто зазначає, що готовий приступити до роботи вже найближчим часом. Втім, виникає ряд питань організаційного характеру. Тож, пропонуємо відповіді на найбільш поширені запитання, що стосуються вступу на державну службу.

1. Де можна знайти вакансії на посади державної служби у період дії воєнного стану?

Державні органи можуть розміщувати інформацію на своєму офіційному вебсайті та сторінках в соціальних мережах державного органу, відтак рекомендуємо моніторити зазначені джерела самостійно.

2. Як особі повідомити державний орган про бажання зайняти посаду державної служби відповідно до оголошення про вакансію державним органом?

Одразу хочемо зазначити, що відповідно до змін, передбачених Законом № 2259 не визначено порядку публікації державними органами оголошення про вакансії та механізму прийому документів для призначення на посади державної служби.

Враховуючи вищевикладене, в першу чергу, рекомендуємо розглянути опубліковані державним органом оголошення, перелік документів або інформації, яку необхідно подати для призначення на посаду державної служби.

Якщо в зазначеному оголошенні відсутня адреса електронної пошти державного органу, рекомендуємо уточнити за телефоном відповідну інформацію. Якщо державним органом не зазначено про перелік необхідних документів, то рекомендуємо надіслати на адресу електронної пошти державного органу резюме у довільній формі.

Рекомендуємо використовувати звичну форму резюме, передбачену постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2016 року № 246, з обов'язковим зазначенням інформації щодо вимог, передбачених законодавством (громадянство, освіта та досвід роботи) або заповнену особову картку встановленого зразка, затверджену наказом Національного агентства України з питань державної служби від 19 травня 2020 року № 77-20, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 травня 2020 року за № 461/34744.

Перед надсиланням будь-якої інформації до державного органу рекомендуємо проконсультуватися зі службою управління персоналом відповідного державного органу щодо механізму подачі документів та призначення на посаду державної служби в період дії воєнного стану.

3. Що робити, якщо державний орган не публікує у відкритому доступі оголошення про вакансії, хоча в них на вебсайті розміщена інформація про перелік вакансій?

Зазначаємо, що такий державний орган може в даний час не здійснювати призначення на посади в період дії воєнного стану. 

Разом з тим, рекомендуємо проявити ініціативу та надіслати до служби управління персоналом державного органу своє резюме та мотиваційний лист, в якому зазначити посади, на які ви б хотіли бути призначені.

Однак, звертаємо увагу, що державний орган самостійно визначає, у який спосіб він планує організувати призначення на такі вакансії.

4. Конкурс розпочався у січні 2022 року, у лютому відбулося тестування та співбесіда з керівником державного органу. Після цього процедура зупинилася. Чи можливо наразі призначити особу на посаду державної служби?

Якщо всі етапи оцінювання проведено і визначено переможця конкурсу, але інформацію на Єдиному порталі вакансій державної служби не оприлюднено у зв'язку із оголошенням воєнного стану, керівник державної служби може прийняти рішення про призначення на відповідну посаду державної служби, а інформацію про переможця конкурсу опублікувати після відновлення роботи Єдиного порталу вакансій державної служби.

Разом з тим, звертаємо увагу, що у разі відсутності можливості своєчасного завершення конкурсної процедури у межах терміну 45 календарних днів з дня оголошення конкурсу, процедура конкурсу завершується автоматично. Після відновлення роботи Єдиного порталу вакансій державної служби служба управління персоналом державного органу, в якому оголошено конкурс, має оприлюднити інформацію про відсутність переможця конкурсу.

5. Чи потрібно подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, перед призначенням на посади державної служби у період дії воєнного стану?

Так. У Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, має бути наявна декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка претендує на посаду державної служби, за минулий рік.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux