• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Чи є актуальним складання та виконання індивідуальної програми підвищення рівня професійної компетентності/індивідуальної програми професійного розвитку державного службовця під час воєнного стану?

Так. Питання складання та виконання індивідуальної програми професійного розвитку (далі – індивідуальна програма) закріплено на законодавчому рівні (статті 44, 49 Закону України «Про державну службу»)

Індивідуальна програма є документом, який фіксує індивідуальні потреби у професійному навчанні державного службовця, та є інструментом планування його професійного розвитку.

В індивідуальній програмі згідно з Методичними рекомендаціями щодо складання, перегляду та моніторингу виконання індивідуальної програми підвищення рівня професійної компетентності державного службовця (індивідуальної програми професійного розвитку), затвердженими наказом Національного агентства України з питань державної служби від 26 жовтня 2020 року № 201-20, рекомендовано зазначати професійні компетентності державного службовця, які потребують подальшого розвитку чи набуття, види професійного навчання, орієнтовні напрями професійного навчання (за потреби – теми професійного навчання), ураховуючи потреби у професійному навчанні, визначені за результатами оцінювання службової діяльності державного службовця, а також встановлені йому завдання і ключові показники результативності, ефективності та якості службової діяльності (далі – завдання і ключові показники) на наступний рік. Як правило, під час складання індивідуальної програми відповідно до зазначених професійних компетентностей визначаються орієнтовні напрями/теми за кожним видом професійного навчання.

Індивідуальна програма може переглядатися у разі перегляду завдань і ключових показників державного службовця на поточний рік.

Порядком проведення оцінювання результатів службової діяльності державних службовців, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2017 року № 640 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 10 липня 2019 року № 591), визначено, що завдання і ключові показники державного службовця можуть переглядатися у разі внесення змін до стратегічних документів державного та/або регіонального рівня, річного плану роботи державного органу, завдань, функцій та обов’язків, визначених у положенні про державний орган, положенні про відповідний структурний підрозділ, посадовій інструкції, але не частіше одного разу на квартал.

Внесення змін до індивідуальної програми допускається за обставин, які об’єктивно унеможливлюють проходження професійного навчання за вказаним в індивідуальній програмі орієнтовним напрямом/темою. У такому разі державному службовцю разом зі службою управління персоналом за згодою безпосереднього керівника (суб'єкта призначення) рекомендується внести зміни до індивідуальної програми шляхом зазначення іншого орієнтовного напряму/теми, що забезпечить набуття або вдосконалення тієї професійної компетентності, яка зазначена в індивідуальній програмі (без зміни вказаного в індивідуальній програмі виду професійного навчання).

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux