Короткий алгоритм дій щодо отримання інформації з Резерву:
Крок 1. Суб’єкту призначення або керівнику державної служби в державному органі необхідно звернутися до НАДС з листом, в якому зазначаються критерії до посади, яку планується заповнити.
Які критерії до посади потрібно зазначити: найменування державного органу на деокупованій території; регіон деокупованої території; напрям роботи згідно з додатком 2; найменування посади; категорія посади; ступінь вищої освіти; досвід роботи (в роках); досвід роботи на керівних посадах (у разі потреби) (в роках).
Крок 2. НАДС разом з Вищою школою публічного управління на основі зазначених критеріїв здійснює пошук в системі та формує перелік осіб, відомості про яких відповідають зазначеним критеріям, та разом з адресою електронної пошти, інформацією про ступінь освіти та досвід роботи передає до відповідного державного органу на деокупованій території.
Крок 3. Після отримання від НАДС інформації суб’єкт призначення або керівник державного органу опрацьовує її та приймає рішення про відповідність кандидата і призначає його на посаду відповідно до Закону.
Крок 4. У разі призначення особи з резерву на посаду державного органу на деокупованій території такий орган протягом п’яти календарних днів інформує про це НАДС, яке виключає таку особу з резерву.
Зверніть увагу!
Пріоритетне право на призначення в державних органах на деокупованих територіях з-поміж осіб, зарахованих до резерву, мають особи зі статусом ветерана війни, набутого в установленому законодавством порядку; внутрішньо переміщені особи; особи, які раніше займали ці посади, а також особи, які мають досвід роботи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій; особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України. Отже, опрацьовуючи перелік осіб, наданий НАДС, з’ясуйте, чи є серед претендентів на призначення, особи, які мають пріоритетне право на призначення на посади в державних органах на деокупованих територіях.