Продовжуємо знайомити вас з колективом НАДС! Цього разу розповідаємо про команду Генерального департаменту з питань професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Саме колектив цього структурного підрозділу Агентства працює над визначенням потреб у нових «скілах» публічних службовців і зміною філософії системи професійного навчання.
Сім фахівців у складі двох експертних груп з питань розвитку системи професійного навчання та з питань організації професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування активно та цілеспрямовано працюють над створенням нових умов для професійного розвитку управлінців у масштабах всієї країни. Так, завдання не з легких. Але цій команді це під силу.
«Наша команда різновікова, але ми всі працюємо злагоджено і конструктивно. Інколи дивуюся, як у молоді вже багато життєвого та професійного досвіду, який стає у нагоді. Коли перед нами ставлять важливе завдання, є практика спільного обговорення та пошуку оптимальних способів його виконання, нових цікавих ідей. Адже ми працюємо над вирішенням важливих та масштабних завдань в межах всієї країни. І доволі часто стандартні методи та підходи вже не працюють. Найкращий мотиватор для нас - розуміння того, що ми потрібні і результат нашої роботи важливий для величезної кількості державних службовців та працівників органів місцевого самоврядування», - відзначає директор Генерального департаменту Людмила Рикова.
Зокрема, в департаменті працюють над модернізацією ринку освітніх послуг для публічних службовців, визначенням потреб у професійному навчанні, формуванням мотивації до підвищення рівня професійної компетентності. Впродовж останніх років своєрідним трендом став безперервний характер професійного навчання. Наприклад, у 2022-2024 роках навчання за загальними програмами підвищення кваліфікації потребують понад 468 тис. публічних службовців.
Для організації електронної взаємодії замовників і надавачів освітніх послуг створено Портал управління знаннями. Наразі понад 60 тисяч користувачів мають змогу обирати з більш як 1100 програм підвищення кваліфікації за різним тематичним спрямуванням.
Важливим є і запровадження стандарту вищої освіти за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування». Такий крок вирішив питання уніфікації вимог до магістерських програм. Втім сьогодні НАДС, МОН і фахівці у сфері державного управління працюють над програмою ЄДКІ для випускників за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».
Як і в кожному колективі, тут є свої маленькі традиції: привітання зі святами, днями народження. Це, певним чином, зближує, робить єдиним колективом та командою однодумців.
Ось таким ми побачили портрет Генерального департаменту з питань професійного розвитку державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. І вони є яскравим прикладом того, як взаємодія небайдужих і професійних людей, які готові працювати пліч-о-пліч, може давати потужний результат.
Слідкуйте за нашою рубрикою «Команда НАДС», в якій ми і надалі будемо знайомити вас із командами Агентства, якими ми пишаємося та про яких варто розповідати.