Посібник Європейського інституту державного управління (EIPA) щодо провадження CAF
Загальна схема оцінювання (CAF) – це інструмент, що дозволяє поліпшити якість і підвищити ефективність діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування на основі самооцінки. CAF є частиною програм реформування державного управління та місцевого самоврядування.
CAF було засновано у 2000 році в результаті об’єднання моделі досконалості Європейського фонду управління якістю і моделі «Speyer» Німецького університету адміністративних наук у м. Шпайер, Німеччина. Він спеціально розроблений для організацій державного сектору з урахуванням їх характеристик.
28-29 листопада 2019 року в м. Гельсінкі (Фінляндія) під час засідання міністрів країн Європейського Союзу, відповідальних за питання державного управління, було схвалено нових членів Робочої групи національних кореспондентів CAF EUPAN, зокрема Україна в особі НАДС отримала статус спостерігача у Робочій групі. Тоді ж Центр адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу отримав статус Українського національного ресурсного центру CAF, а його обрані працівники – статус національних кореспондентів.
У 2019 році на виконання розпоряджень КМУ від 18 грудня 2018 року № 1030-р та № 1031-р та в рамках виконання Плану заходів з реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2019-2021 роки, затвердженого розпорядженням КМУ від 24 червня 2016 року № 474-р було проведено попереднє обстеження систем управління якістю в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади відповідно до моделі CAF – 2013.