Національне агентство здійснює активну інформаційну політику у рамках виконання Стратегії комунікації з питань євроінтеграції України і Плану заходів НАДС із виконання операційного плану реалізації у 2022-24 роках на період до 2026 року. Про це заявила Голова НАДС Наталія Алюшина під час засіданні Комітету ВРУ з питань інтеграції України до ЄС.
Очільниця Агентства окреслила заходи, які реалізовано упродовж звітного періоду, зокрема щодо оприлюднення тематичних новин, співпраці НАДС із міжнародними та національними стейкхолдерами.
НАДС брав участь у засіданні круглого столу «Європейська політика згуртованості: як відкрити двері до європейських фондів». Було висвітлено питання розбудови спроможності державних інституцій на шляху до ЄС. Зокрема, ішлося про професійне навчання публічних службовців, залучених до євроінтеграційних процесів. Маркерам навчання цієї категорії службовців є вивчення іноземної мови, знання секторального законодавства ЄС, стандартів ЄС у відповідній сфері, процесів наближення українського законодавства до права ЄС, теорії й практики переговорного процесу.
Серед важливих заходів Наталія Алюшина зазначила зустріч із керівником Програм співробітництва Представництва ЄС в Україні Штефаном Шльонінгом. А також – навчальний курс «Практика переговорів з ЄС: від кандидата до Ради» для представників органів державної влади до сфери компетенції яких відносяться питання співпраці з ЄС. Лектором виступив Алехандро Рібо Лабастіда – професор Коледжу Європи та Європейської Дипломатичної Академії, який упродовж 20 років розробляв і проводив симуляції переговорів ЄС.
За словами Голови НАДС, в Агентстві погоджено п’ять програм підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з питань євроінтеграції, розроблених суб’єктами надання освітніх послуг. У Вищій школі публічного управління та регіональних центрах підвищення кваліфікації з питань євроінтеграції навчалися 2 379 осіб. Там розробили і затвердили сім програм підвищення кваліфікації державних службовців та ПОМС з питань євроінтеграції. Окрім того, у НАДС підготовлено два аналітичні звіти й створено тематичну вкладку Україна-ЄС.