Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час виступу на Форумі «Публічне управління та інновації». Захід днями відбувся у Львові та об’єднав керівників територіальних громад і управлінців органів місцевого самоврядування для обговорення і поширення кращих управлінських практик і успішних кейсів місцевого розвитку.
«Ми добре розуміємо, що запорукою успішності послуг, що надаються в територіальних громадах, є професіоналізм кадрів. Країна гостро потребує фахівців, здатних швидко, ефективно, нестандартно діяти в умовах невизначеності, в критичних ситуаціях. Зараз Україна виконує порядок денний європейської інтеграції. Ми працюємо над провадженням в національну систему державного управління принципів належного урядування, імплементацією права ЄС в законодавство України. виконанням вимог за Копенгагенськими критеріями членства в ЄС, у тому числі шляхом забезпечення прав людини, недискримінації та гендерної рівності», - розповіла Наталія Алюшина. За її словами, результатом діяльності має стати впровадження європейських стандартів і норм, що піднесуть якість життя громадян на новий рівень.
Саме тому, підготовка фахівців, від яких залежить майбутнє України, набуває нових сенсів і стратегічного значення. Адже в умовах військової агресії відбувається відбудова інфраструктури, перебудова економіки, реалізація проєкту європейської інтеграції України, розвиток територіальних громад.
На думку Голови Агентства, у цих умовах, посадові особи місцевого самоврядування, активна громадськість територіальних громад, депутати мають бути обізнаними із законодавством, розуміти філософію змін системи місцевого самоврядування в Україні. Адже зміни, зорієнтовані на людину, передбачають участь громадян як у поточних процесах управління територіальними громадами, так і у бюджетуванні та стратегічному плануванні розвитку об’єднаних територіальних громад.
Також Наталія Алюшина розповіла, що народні депутати з профільного парламентського комітету одноголосно підтримали проект Закону України «Про державну службу» щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці державних службовців на основі кваліфікації посад» (№ 8222). Це є важливим кроком на шляху реалізації реформи державної служби.
А ще презентувала пам’ятну медаль, присвячену 30-й річниці з дня прийняття першого Закону України «Про державну службу». Медаль виготовлено Банкнотно-монетним двором НБУ з ініціативи первинної профспілкової організації НАДС за підтримки Благодійного фонду «Гуманітарні ініціативи». Ініціатива виникла з огляду на звитягу державних службовців України, їхню роль у зміцненні країни під час війни та забезпечення стійкості системи публічного адміністрування.