Упродовж 2024 року у Вищій школі публічного управління підвищили кваліфікацію 29 600 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування. Про це заявила директорка Вищої школи Юлія Лихач під час річного звіту щодо діяльності закладу.
За її словами, очну форму навчання обрали 679 осіб, дистанційну - 28174 особи і змішану – 747. До надання освітніх послуг з підвищення кваліфікації публічних службовців залучили 372 тренерів-практиків, експертів, серед яких – 110 держслужбовців. Загалом підвищення кваліфікації відбувалося за 41 напрямами й за 165 програмами. За словами директорки Вищої школи, за напрямом розвиток управлінських компетентностей публічних службовців підвищили кваліфікацію 4852 людини. Було реалізовано 20 програм, зокрема з питань стратегічного планування та формування політики, прийняття ефективних рішень, управління ефективністю та розвитку персоналу, євроатлантичної інтеграції, доброчесності тощо. У напрямі професійний розвиток у сфері регіонального розвитку та місцевого самоврядування і відновлення України підвищили кваліфікацію 5403 особи. Було реалізовано 29 програм підвищення кваліфікації. У напрямі професійний розвиток з питань європейської та євроатлантичної інтеграції підвищили кваліфікацію 4573 осіб. Було розроблено 22 та реалізовано 31 програму підвищення кваліфікації. Серед основних тем – євроінтеграція, євроатлантична інтеграція, застосування міжнародного гуманітарного права в умовах збройного конфлікту, національна стійкість, підготовки звітності щодо виконання зобов'язань України у сфері євроінтеграції тощо.
Юлія Лихач зауважила, що за напрямом розвиток тренерської майстерності сертифіковано 329 осіб та підготовлено низку посібників, щодо розвитку тренерських навичок викладачів, які проводять навчання публічних службовців, та формування гендерних компетентностей. За напрямом психосоціальна підтримка публічних службовців, комунікація з ветеранами й ветеранками підвищили кваліфікацію 1776 осіб. Загалом серед значущих проєктів, що були реалізовані упродовж 2024-го, Юлія Лихач назвала Школу стратегів, Літню школу тренерської майстерності, міжнародний семінар «Гендерно відповідальна та інклюзивна публічна служба», що відбувся у рамках Рішельє-форуму публічної служби.
Директорка Вищої школи відзначила діяльність Центру оцінювання кандидатів на зайняття посад державної служби. Там упродовж року провели іспити на рівень володіння державною мовою для 2288 осіб, а також – професійне тестування на знання загального та спеціального законодавства для 115 осіб. Вона зауважила, що за даними анонімних опитувань користувачів, рівень задоволеності якістю наданих у Центрі послуг склав 97%. Інший важливий проєкт, яким опікуються у Вищій школі, – Резерв відновлення для роботи на деокупованих територіях України, де наразі зареєстровано 3227 анкет та зараховано 3013 кандидатів. У рамках діджіталізації професійної освіти експертами Вищої школи забезпечено функціонування інноваційної освітньої платформи для навчання та розвитку публічних службовців – STUDYІЯ. Там розміщено 35 онлайн-курсів з євроінтеграції, взаємодії з ветеранами та ветеранками, СНПК, бюджетного процесу тощо. На платформі зареєстровано майже 3400 користувачів.
Голова НАДС Наталія Алюшина високо оцінила досягнення Вищої школи. «Вища школа генерує інтелект публічної служби. Діяльність колективу закладу і зусилля його директорки Юлії Лихач дозволяють нам сподіватися, що ми за кілька років створимо кращий в Україні навчальний заклад, що займається питаннями професіоналізації публічної служби», - наголосила Наталія Алюшина.