Міністерство цифрової трансформації з ініціативи НАДС та за підтримки ПРООН, а також урядів Швеції, Данії та Швейцарії створило новий освітній серіал про публічних службовців для всіх громадян України.
Хто такі публічні службовці? Чим вони відрізняються від державних службовців? Як потрапити на публічну службу? Як відповідь на всі ці питання для студентів, випускників шкіл, кандидатів на посади публічних службовців, а також для всіх інших громадян України на платформі Дія.Освіта створили серіал «Публічна служба».
«Ми, у Мінцифрі, будуємо найзручнішу цифрову державу у світі, даючи держслужбовцям шанс першими долучитися до трансформації країни й впливати на зміни в ній. Спільними освітніми проєктами з Національним агентством з питань державної служби прагнемо показати, що державна служба є варіантом вибору проактивної молоді», — зазначила Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції.
«Ми часто стикаємось із шаблонним сприйняттям публічної служби, міфами і стереотипами. Сьогодні як ніколи важливо, щоб система публічної служби була зрозумілою та ставала ближчою до людей. У новому освітньому серіалі ми розповідаємо просто і цікаво про складне. Цей серіал покликаний розширити знання про систему влади в Україні, роботу публічних службовців та їхні основні завдання. Ми сподіваємося, що цей курс стане у пригоді кожному громадянину. Для нас важливо, щоб здобуті знання допомагали в буденному житті. І можливо, ця тема зацікавить когось настільки, щоб долучитися до корпусу публічних службовців», — зауважила Наталія Алюшина, Голова НАДС.
«У ПРООН ми віримо, що для інклюзивного, ефективного та демократичного управління вкрай важливою довгостроковою метою є посилення участі молоді та громадян в ухваленні рішень. Повномасштабна війна в Україні, яка досі триває, глибоко позначилася на житті молоді, створивши нові бар’єри, пов’язані з доступом до освіти, переміщенням та психологічними травмами. Незважаючи на ці виклики, молодь та активні громадяни залишаються головною рушійною силою України, і цей освітній серіал допоможе їм розібратися, як працює публічна служба і як вони можуть долучитися до відновлення країни спільно з публічними службовцями», — підкреслив Яко Сільє, Постійний представник ПРООН в Україні.
У серіалі, що складається з 10 серій по 7–10 хвилин, ми простими словами розкажемо, як працюють влада й закон в Україні. Як реалізувати на практиці свої права й можливості, гарантовані державою, і де шукати інформацію про них. А ще зруйнуємо міфи про публічних службовців і дамо навігатор, куди і до кого звертатися зі своїми запитами, щоб точно отримати бажаний результат.
Із серіалу ви дізнаєтеся:
Курс розроблено з ініціативи Національного агентства України з питань державної служби спільно з Програмою розвитку ООН в Україні та за сприяння Міністерства цифрової трансформації України за фінансової підтримки урядів Данії, Швеції та Швейцарії.
Дивіться серіал тут : https://osvita.diia.gov.ua/courses/public-service