У НАДС обговорили здійснення аналізу інституційної спроможності у контексті вивчення потенціалу органів державної влади у сфері європейської інтеграції. Про це ішлося під час робочої зустрічі за участі експертів Агентства, Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС, Офісу реформ КМУ, представників центральних органів виконавчої влади. Було розглянуто, зокрема, алгоритм заповнення опитувальників щодо аналізу інституційної спроможності органів державної влади.
За словами Голови НАДС Наталії Алюшиної, отримання Україною статусу кандидата на членство в ЄС відкриває можливості інтеграції в європейський політичний, економічний та правовий простір. Водночас це зобов’язує органи державної влади мати інституційну спроможність, а працівників відповідного рівня – професійну компетентність, що включає: знання права ЄС, розуміння процесів і функціонування його інституцій, володіння англійською мовою. Саме тому, з метою забезпечення підвищення рівня знання англійської мови публічними службовцями НАДС укладено Меморандум про співпрацю з міжнародної освітньою компанією «EF Language Learning Solutions». Ідеться про безкоштовні мовні курси за окремим навчальним модулем для державних службовців. Наразі триває пілотне випрбування. Зовсім скоро навчання на платформі EF буде доступне для всіх бажаючих.
Крім цього, з метою удосконалення нормативного регулювання професійного навчання державних службовців НАДС розроблено Положення про організацію професійного навчання державних службовців, керівників державних підприємств, установ, організацій за рахунок міжнародної технічної допомоги та інших форм міжнародного співробітництва.
Плануються тематичні зустрічі з європейськими колегами, аби розширити розуміння євроінтеграційних процесів. Так, з 21 листопада протягом тижня відбудеться тематичний модуль «Європейські студії: переговори про вступ до ЄС для державних службовців». Головними темами стануть питання належного врядування та управління державними реформами, підготовка до переговорів щодо вступу країни до ЄС. До участі запросять представників міністерств, які займаються формуванням політики. З такою ініціативою звернулися колеги з Університету Латвійської Республіки. По завершенню навчання учасники отримають відповідні сертифікати.
Під час зустрічі експерти Центру адаптації державної служби до стандартів ЄС та Офісу реформ КМУ представили презентаційні матеріали та розповіли про методологію опитування. Після відбулася сесія запитань-відповідей.