Наприкінці червня анонсуємо запуск цифрового ресурсу, для формування кадрового резерву для деокупованих територій у рамках відповідного експериментального проєкту. Кожен фахівець зможе подати свою кандидатуру, аби долучитися до відновлення країни.
Про це зазначила Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина під час Форуму «Освіта Луганської області: відновлення та реінтеграція».
«Першим кроком було прийняття постанови КМУ № 391 щодо оплати праці працівників державних органів та органів місцевого самоврядування під час воєнного стану. Наступний крок – створення резерву. Співкоординаторами визначено Мінреінтеграції та НАДС. Звісно, залучені Міністерство освіти науки і Міністерство охорони здоров'я, адже країна потребує підготовлених вчителів та лікарів», - наголосила Наталія Алюшина.
Вона відзначила високий запит громадян щодо згаданого резерву. «Вже за дві години після оприлюднення Постанови ми почали отримувати звернення потенційних кандидатів», - зазначила Наталія Алюшина.
За її словами, у відповідній урядовій постанові виписано процедури пошуку і відбору кадрів. «Створюється цифровий ресурс для збору заявок. Згодом військово-цивільні адміністрації, зокрема і ВЦА Луганщини, зможуть за відповідними критеріями обирати собі кадри», - зауважила Голова НАДС.
Вона наголосила, що передбачено систему підвищення кваліфікації відібраних кандидатів. «В Агентстві спільно із закладами освіти планують професійне навчання обраних фахівців. Зокрема, Вища школа публічного управління готова реалізувати 14 відповідних програм, що вже пройшли експертний аналіз та погоджені НАДС», - зазначила Наталія Алюшина.
Довідково: Під час форуму, організованого за участі проєкту DECIDE, презентовано Стратегію відновлення та розвитку сфери освіти Луганської області. Документ розрахований на період 2023-2027 років і спрямований на подолання наслідків повномасштабного вторгнення РФ в Україну та тимчасової окупації окремих районів Луганської області. Стратегія включає антикризові цілі на період дії воєнного стану та антикризові цілі після деокупації регіону.
Цьогоріч (з лютого по травень) спільно з проєктом DECIDE було організовано 11 освітніх вебінарів, в яких взяли участь 6585 публічних службовців. Вони отримали знання та практичні поради щодо: