Голова НАДС Олександр Стародубцев ознайомив присутніх із своїм баченням пріоритетів реформи державної служби, зокрема, розповів про необхідність повного перезавантаження влади та залучення нових лідерів, запровадження функції управління персоналом в державній службі. На його, думку у владі має з’явитися функція HR: рекрутинг, адаптація, управління ефективністю, розвиток людей, мотивація, компенсація, комунікація сенсів.
Він також підкреслив, що кадровий облік має діджиталізуватися і спроститися, але залишитись у вигляді інтегрованої інформаційної системи управління людськими ресурсами (системи Poclick), тестування якої вже завершено та планується запуск в режимі дослідної експлуатації.
У свою чергу Голова Програми SIGMA Грегор Вірант зазначив, що реформа державної служби є одним із ключових питань серед пріоритетів діяльності Програми SIGMA в Україні на 2019-2020 роки.
Він також представив Мартінса Кріевінса, старшого радника з питань політики та нового координатора програми SIGMA в країнах Східного партнерства.
Сторони обговорили актуальні питання щодо удосконалення українського законодавства у сфері державної служби, у тому числі, з питань управління персоналом відповідно до європейських принципів державного управління та кращих європейських практик.
Довідково:
Участь у заході взяли представники НАДС, Центру адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу, Представництва ЄС в Україні, зокрема Добромір Хрістов та Марія Масловська-Хернандез, та Програми SIGMA, зокрема її Голова Грегор Вірант, заступник Голови Бьянка Бретече, старші радники з питань політики Лех Марцінковскі та Мартінс Кріевінс, а також представники проекту ЄС з підтримки реформи державного управління “EU4PAR” Угіс Сікс та Юріс Стінка.
Програма SIGMA (Support for Improvement in Governance and Management – програма підтримки вдосконалення врядування та менеджменту) – один з найпрестижніших аналітичних центрів Європейського Союзу, створений за ініціативи Організації економічного співробітництва та розвитку та Європейського Союзу.
Допомога програми SIGMA у сфері модернізації системи державної адміністрації може надаватися шляхом:
зміцнення основ державного врядування;
сприяння соціально-економічному розвитку шляхом посилення інституційної спроможності державного сектору;
зміцнення горизонтального врядування;
вдосконалення процесу розробки та впровадження реформи державного управління.