В Національному агентстві України з питань державної служби презентували результати дослідження «Молодь у місцевій владі: мотивації, виклики та інформаційні потреби». А також обговорили стратегію залучення молоді на державну службу та до органів місцевого самоврядування на 2025-2027 роки.
«Сьогодні ми аналізуємо поточний стан і формуємо візію щодо залучення молоді на державну службу та в органи місцевого самоврядування. Переконані, що наші спільні системні дії допоможуть зміцнити авторитет публічної служби серед молоді та зробити органи публічної влади привабливими роботодавцями. Результати дослідження, яке ми сьогодні презентуємо, а також обговорення стратегії залучення молоді стануть основою подальших дій. Це допоможе нам краще зрозуміти потреби та очікування молоді, а також визначити, що саме має змінитися у системі публічного управління, щоб залучити якомога більше талановитих молодих людей», - зауважила Наталія Алюшина.
З вітальним словом до учасників та учасниць також звернулися заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков та керівниця програми USAID «Мріємо та діємо»/IREX Юлія Ткачук.
«Ми прагнемо, щоб молодь бачила державну службу як платформу для реалізації своїх ідей та змін. Важливо, щоб цей шлях був зрозумілим, доступним та мотивуючим. Наша мета – створити умови, в яких молоді люди зможуть реалізувати свій потенціал на державній службі, долучаючись до змін на місцях», – підкреслив Андрій Чесноков.
Власне анонімні онлайн-опитування посадових осіб органів місцевого самоврядування та служб управління персоналу були проведені з 5 до 25 липня 2024 року IREX у співпраці з НАДС та Всеукраїнською асоціацією об’єднаних територіальних громад. За підсумками отримано 505 відповідей від посадовців віком 19–35 років і 151 відповідь від служб управління персоналу. Дані доповнено результатами Національного опитування «Участь молоді в ухваленні рішень», що охопило 564 респонденти віком 18–35 років, для аналізу ставлення молоді до роботи в органах місцевого самоврядування, їхньої громадянської активності та взаємодії з владою. Результати досліджень покликані сприяти розробці ефективних стратегій залучення молоді до роботи в місцевій владі, подоланню стереотипів щодо роботи у сфері публічного врядування та створенню нових можливостей для посадовців в умовах обмежених ресурсів.
Також обговорено ключові напрями стратегії залучення молоді на державну службу на 2025-2027 роки. Зокрема, мова йшла про:
До участі в експертній дискусії долучилися Андрій Мацокін, залучений експерт програми USAID «Мріємо та діємо»/IREX, Ірина Кара, експертка платформ «Управління людськими ресурсами», «Адмінпослуги та е-врядування» Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація об’єднаних територіальних громад», Олена Чепурна, голова правління громадської організації «Professional Government Association of Ukraine» (PGA), Марина Попатенко, радниця з питань політик та залучення програми USAID «Мріємо та діємо»/IREX.
Крім цього, команда PGA у складі Голови Олени Чепурної, експертки дослідження Яни Любимової та учасниці програми стажування в органах влади Ольги В`юн поділилися результатами дослідження бажання молоді із закордонною освітою працювати на публічній службі.