Відбулася презентація освітнього серіалу «Основи кібергігієни», який розробили спільно представники Мінцифри, НАДС, Української школи урядування за підтримки Координатора проєктів ОБСЄ в Україні в рамках проєкту «Посилення спроможностей українських державних органів у сфері кібергігієни та кібербезпеки».
Цей серіал стане частиною загальної короткострокової програми підвищення кваліфікації для державних службовців та осіб місцевого самоврядування. Втім він буде цікавий і широкому колу громадськості.
«Сьогодні публічні службовці спільно працюють над документами в Інтернеті, шукають інформацію в соціальних мережах і обмінюються даними за допомогою застосунків в телефоні. Вони мають знати, як взаємодіяти правильно та безпечно. Тому актуальність курсу «Основи кібергігієни» є очевидною. Безумовно, він стане платформою для запровадження в Україні кращих європейських практик професійного навчання публічних службовців з питань кібергігієни та кібербезпеки», - зазначила під час презентації освітнього серіалу Голова НАДС Наталія Алюшина.
Заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан висловила сподівання, що освітній серіал з методичними порадами щодо правил кібергігієни стане ще одним кроком до побудови нового рівня свідомості у використанні мережевих систем і створенню захищеної екосистеми даних на всіх ланках державного управління.
Курс допоможе освоїти базові принципи кібергігієни та навчити як діяти у разі виявлення ознак інформаційних атак. На учасників чекають корисні практичні кейси.
Серіал вже можна переглянути на платформі Дія. Цифрова освіта за посиланням - https://osvita.diia.gov.ua/courses/cyber-hygiene. Після успішного проходження курсу держслужбовці отримають сертифікат про самоосвіту (0,2 кредити ЄКТС).
А незабаром з’явиться практична частина навчання на базі Української школи урядування. Записатися на курс можна буде через Портал управління знаннями - https://pdp.nacs.gov.ua/. Тож слідкуйте за анонсами.
Додамо, що завершивши теоретичну та практичну частини курсу, учасники отримають диплом про проходження короткострокової програми підвищення кваліфікації об’ємом 1 кредит ЄКТС.
Фото - Антона Філоненка\Міністерство цифрової трансформації України