В умовах війни людські, фінансові та інші ресурси мають забезпечувати стабільність публічної служби і максимальну якість послуг громадянам. Про це заявила Голова НАДС Наталія Алюшина в блозі на сайті 24 каналу.
«Ідеться аж ніяк не про хірургічне відтинання частини бюджетного фінансування. Мова насамперед – про раціональні та виправдані державні видатки, що мають відповідати нашим можливостям. В умовах значного скорочення фінансових надходжень мусимо шукати внутрішні резерви. У тому числі – за рахунок організаційної оптимізації, або функціонального аудиту діяльності державних органів, що дозволить відмовитися від зайвих функцій та витрат в умовах війни і виокремити пріоритетні напрями роботи», - зазначила Наталія Алюшина.
За словами Голови НАДС, з метою визначення актуальних функцій державних органів, а також перегляду форм роботи державних службовців у період воєнного стану, у НАДС розробили відповідну методологію, яка дозволить органам влади коректно визначати кількість персоналу, необхідного для виконання уточненого переліку завдань.
«Ми опрацювали методологію, що дозволяє будь-якому органу публічної влади здійснити функціональний аудит і виокремити пріоритети. У такий спосіб визначається рівень відомчої адаптації до умов війни і поствоєнного періоду. Чи правильно організовано внутрішні процеси, чи ефективно витрачаються кошти, чи досягається максимальний результат. Публічні службовці працюють безпосередньо з громадянами у всіх сферах життя – освіті, охороні здоров'я, громадській безпеці тощо. Вони мають бути результативними, особливо в такий непростий час, оскільки довіра до них визначає ставлення суспільства до держави», - наголосила Голова НАДС.
Також, Наталія Алюшина зазначила, що воєнний час загострює очікування людей від влади, вимагаючи формувати нову систему державної служби, яка відповідатиме за поточне відновлення і за стратегічний розвиток: «Все це вимагає нового погляду на систему державного управління і трансформацію державного апарату».