Голова НАДС Наталія Алюшина в ефірі телеканалу «Київ» розповіла про методологію оптимізації і функціонального аудиту державних органів у воєнний період.
«Завдання держави на сьогодні – скоротити видатки на утримання держапарату, але при цьому зберегти його дієвість. Очевидно, що частина завдань і функцій державних органів тимчасово стала неактуальною. Деякі потребують перегляду чи адаптації до умов війни», - зазначила Наталія Алюшина під час інтерв’ю.
За її словами, у НАДС опрацювали методологію, що дозволяє будь-якому органу публічної влади здійснити функціональний аудит своєї діяльності і виокремити пріоритетні напрями. «Наша методологія дозволяє усім органам влади відмовитися від зайвих функцій та витрат. І навпаки – сконцентруватися на наданні необхідних для людей послуг. Інституції зможуть коректно визначати кількість персоналу, необхідного для виконання уточненого переліку завдань. Десь він може бути скорочений, а в інших місцях – навпаки доданий», - розповіла Голова НАДС.
Наталія Алюшина зазначила, що на деякий час можуть виявитися неактуальними питання управління територіальними органами на окупованих територіях. Але водночас зростає вагомість сфери управління міграційними процесами - з огляду на масові переміщення людей.
«Ключова наша мета – забезпечити життєдіяльність країни і надати громадянам якісні послуги. Тож маємо приділяти більше уваги саме таким питанням. І туди спрямовувати адміністративний і фінансовий ресурс. Зокрема, залучати знання та енергію публічних службовців, які тимчасово виїхали з окупованих територій. Важливо оптимізувати використання фінансових, людських та ІТ-ресурсів, забезпечити безпеку працівників, зберігати персональні дані. Упевнена, так ми посилимо Україну і її публічну службу», - наголосила Наталія Алюшина.
Апробацію розробленої методології Агентство розпочало з себе. Невдовзі, після отриманих результатів, буде визначено курс змін у НАДС, а сама методологія буде запропонована усім органам публічної служби.