Виступ Голови НАДС під час міжнародної науково-практичної конференції «Розумовські зустрічі» стосувався важливих питань розвитку українського суспільства з позиції спроможності та ефективності публічного управління.
«Починаючи з 1991 року, державна служба пройшла декілька етапів становлення та розвитку. Адже саме із здобуттям незалежності гострої необхідності набуло формування державних інституцій. Так, Україна першою серед пострадянських країн прийняла Закон «Про державну службу». Саме він став підґрунтям для її інституціоналізації. А також відкрив шлях до ухвалення у 2001 році Закону «Про службу в органах місцевого самоврядування». Закладення європейських принципів демократичного врядування стало можливим з прийняттям у грудні 2015 року нового Закону України «Про державну службу». Втім, прийшов час рухатися далі, адже ми стоїмо на порозі нового етапу розвитку», - зазначила Наталія Алюшина.
В числі завдань, над виконанням яких наразі працює команда НАДС, Наталія Алюшина означила наступні:
«Класифікація посад, грейдинг та управління ефективністю залишаються для нас серед першочергових завдань. На часі й прийняття нового закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Зокрема, в законопроекті закладено положення про розмежування статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб, упорядкування проведення відкритих конкурсів, запровадження щорічного оцінювання результатів службової діяльності. Крім цього, передбачено й питання безперервності професійного розвитку та організації професійного навчання службовців місцевого самоврядування», - підкреслила очільниця Агентства.
Додамо, що міжнародна науково-практична конференція «Розумовські зустрічі» проходить вже десятий рік поспіль. В числі організаторів - Чернігівський регіональний центр підвищення кваліфікації спільно з Інститутом законодавства Верховної ради України, Національне агентство України з питань державної служби, Сіверський інститут регіональних досліджень.
Цього року організатори запропоновували учасникам до обговорення наступні теми - якою стала Україна за 30 років незалежності, виклики та завдання сучасної освіти на рівні вимог до підвищення кваліфікації управлінських кадрів у публічному управлінні, здобутки та виклики територіальних громад. Участь у дискусійних панелях візьмуть представники Верховної Ради України, Міністерства розвитку громад та територій України, Національного агентства України з питань державної служби, Асоціації міст України, наукових, освітніх установ, громадські діячі з майже всіх областей України.