• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • In English
Голова НАДС Наталія Алюшина окреслила три групи викликів на публічній службі під час засідання Ради управління людськими ресурсами при НАДС
опубліковано 19 грудня 2024 року о 17:10

«Для нас важливо обговорити досягнення, помітні для нас та наших європейських партнерів, поділитися актуальними викликами і визначити, як ефективніше рухатися вперед. Ми узагальнили основні виклики у три групи, зокрема – системного характеру, у воєнний час та у період відновлення. Серед них – переосмислення підходів у залученні персоналу та відновлення конкурсів, реформа системи оплати праці, оптимізація та цифровізація процесів управління людськими ресурсами», - заявила Голова НАДС Наталія Алюшина у рамках засідання Ради управління людськими ресурсами при НАДС, що проводилось сьогодні у Києві. 

Очільниця Агентства розповіла про тенденції розвитку публічної служби та окреслила перспективи її трансформацій. Зокрема, Наталія Алюшина назвала резонансним напрямом реформу системи оплати праці і зауважила, що 2024 року 90% державних органів перейшли на оплату праці на основі класифікації посад. 

«Прозорість, справедливість і мотивація в оплаті праці залишаються на першому місці серед цілей реформи. Упевнена, що спільними зусиллями всіх стейкхолдерів ми посилимо конкурентність держави як роботодавця», - підкреслила Наталія Алюшина.

Вона окремо наголосила на важливості відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби. 

«Працюємо над законодавчими змінами, що дозволять відновити прозорість і доступність конкурсів. Особливий акцент – автоматизація конкурсних процедур через модернізацію Єдиного порталу вакансій публічної служби. Нам важливо підвищувати привабливість публічної служби в очах громадян. Наразі на одного претендента припадає три вакантні посади. З огляду на це необхідно забезпечити кращу доступність державної служби для осіб з інвалідністю, ветеранів і ветеранок. Один із кроків на цьому шляху – запровадження Агентством за підтримки міжнародних партнерів позиції кар’єрного консультанта, який допомагає ветеранам і ветеранкам почати працювати на публічній службі», - зауважила Наталія Алюшина.

На її думку, однією з ключових навичок для публічного службовця є знання англійської мови. Статус кандидата України в члени ЄС, а також норми закону № 3760-IX вимагають від публічних службовців належного рівня знання англійської мови. Внеском НАДС є спільний з компанією EF Language Learning Solutions проєкт Eng4PublicService з безплатного вивчення українськими публічними службовцями англійської мови на мультимедійній онлайн-платформі. 

«До проєкту приєднались понад 24 тисячі публічних службовців із більш ніж 1100 органів державної влади і місцевого самоврядування», - зазначила Наталія Алюшина.

Окремо очільниця НАДС зупинилася на питаннях диджиталізації державної служби. Вона назвала інформаційну систему HRMIS ключовим інструментом поглибленої цифровізації публічної служби, зокрема цифровізації управління людськими ресурсами. У 2025 році, за її словами, планується максимальне впровадження системи в усіх міністерствах та центральних органах влади. 

Також Голова НАДС окреслила важливість питання впровадження доброчесності в HR-процесах. 

«Для нас важливо забезпечувати цей принцип у практичних умовах. З цією метою ми удосконалюємо конкурсні процедури, що враховують оцінку доброчесності кандидатів, запроваджуємо механізми, що сприяють формуванню культури нульової толерантності до корупції», - підкреслила Наталія Алюшина.

Додатково: Рада управління людськими ресурсами при НАДС – постійний консультативно-дорадчий орган, до складу якого увійшли представники HR-департаментів усіх центральних органів виконавчої влади. Вона є важливим органом координації політики, що стосується управління людськими ресурсами в державних органах та органах місцевого самоврядування.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux