З 1 січня 2024 року заробітна плата в державному секторі стане прозорою, прогнозованою та зрозумілою для громадян і для державних службовців. Адже зросте базовий, гарантований розмір посадового окладу. Зростання його ваги є важливим чинником у позиціонування держави як роботодавця. Адже кандидати на посади у публічному секторі заздалегідь знатимуть реалістичний розмір доходу, який матимуть на державній службі. Натомість зараз розмір окладу не дозволяє розрахувати обсяг гарантованого доходу. Він може відрізнятися від базового окладу у кілька разів.
Про це розповіла Голова НАДС Наталія Алюшина в ефірі Національного телемарафону "Єдині новини". За її словами, реформа системи оплати праці державних службовців насамперед спрямована на забезпечення справедливості та зняття ризиків зловживань.
«Ідеться про обмеження максимального розміру щомісячних премій до рівня 30%. Також будуть скасовані стимулюючі виплати. Наразі їхній розмір необмежений і залежить від суб’єктивного ставлення керівника. Натомість, основна частина буде фіксованою і становитиме не менше 70% заробітної плати державного службовця. Це посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу, одноразова грошова допомога до щорічної відпустки», - зазначила Наталія Алюшина.
Голова НАДС також розповіла, що за результатами нещодавньої наради під головуванням Прем'єр-міністра України було прийнято рішення, що мінімальний розмір посадового окладу не може бути менше розміру мінімальної зарплати. З першого січня 2024-го вона сягатиме 7,1 тис. грн. Сьогодні він складає два прожиткових мінімуми або 5178 гривень.